Vand bulbi de flori de primavara, gama larga + noutati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Luni cred ca voi da o comanda. Livrarea urmand sa se faca in momentul in care voi anunta furnizorul. Va fi dupa data de 17 februarie pt ca vremea se va mai incalzi si transportul va fi posibil.! Daca mai doreste cineva ceva sa spuna.
 

Emanu8

New Member
Doresc Zantedeschia Green goddess (1 x 27)
Lilium Sweet surrender (2 x 8) si
Lilium Pink tiger (1 x 7)
Multumesc! :D
 
In aceasta dimineata am facut o comanda. Livrarea bulbilor se va face cand se va mai incalzi, atunci cand voi dori. Sper ca pe la sfarsitul lunii februarie, inceput de martie sa avem bulbii daca vremea va fi buna. Pt cei care nu au facut deja acest lucru, va rog sa-mi dati adresa dumneavoastra si sa specificati metodele de livrare si plata dorite.

Livrarea se poate face prin Posta Romana, curierat rapid sau prin predare personala in orasele Bucuresti, Ploiesti, Campina.

Plata:
1. Depunere / transfer numerar in unul din conturile deschise la BCR sau Banca Transilvania.
2. Ramburs
3. Plata la inmanarea coletului (pt cei care locuiesc in Bucuresti, Ploiesti sau Campina).
4. Alta varianta, gen Paypal sau orice altceva.

Va multumesc!
 
In continuare pot primi comenzi de la voi, insa pentru moment (pana voi distribui o parte din bulbi), pentru comenzi individuale mai mari de 50 ron as prefera (daca se poate), sa platiti in avans, sau cel putin o parte din suma totala pentru ca fondurile personale au inceput sa scada.

Va multumesc pentru intelegere!
 

nina77

Member
As dori si eu sa comanda:
1. Hemerocallis South Seas 11 ron/1 buc.
2.Hemerocallis Sabine Baur 18 ron/1 buc.
3. Hemerocallis Ice Carnival 11 ron/1 buc.
4. Hemerocallis Destined to See 17 ron/1 buc.

Pot sa platesc in avans, am cont la Banca Transilvania.
Multumesc!
 

jkati

Member
As dori si eu:
Begonia Switzerland 1 buc=7ron
Hemerocalis
-Sabine Baur1 buc= 18 ron
-Scarket Orbit 1 buc= 16 ron.

Si ceva care nu se gaseste in oferta, dar poate in Olanda gasesti, as mai vrea 2 buc, bulbi de Begonia Bonfire.
 
jkati a spus:
As dori si eu:
Begonia Switzerland 1 buc=7ron
Hemerocalis
-Sabine Baur1 buc= 18 ron
-Scarket Orbit 1 buc= 16 ron.

Si ceva care nu se gaseste in oferta, dar poate in Olanda gasesti, as mai vrea 2 buc, bulbi de Begonia Bonfire.
V-am notat. Voi cauta si Begonia Bonfire, va voi anunta daca voi gasi (sa speram ca da).
Va multumesc!
 
Imi cer scuze, livrarea din Olanda catre mine va fi putin intarziata datorita vremii nefavorabile. Cred ca intelegeti ca este mai bine sa mai amanam 1-2 saptamani decat sa pateasca ceva pe drum (sa inghete).Sa speram ca vremea va fi buna dupa 6 martie. Sambata va veni o masa de aer din Nordul Europei care sper sa nu stea foarte mult. Va multumesc pentru intelegere.
 
Am primit bulbii din Olanda, sunt maaari si sanatosi. Revin cu poze. Am comandat unii in plus, asa ca voi avea si in stoc, daca doreste cineva.
 

anette_b

Member
buna ziua !
as dori si eu 3 crini inuvik si 3 cancun.
pot sa ii achit saptamana viitoare , dupa 27.

multumesc !


cand ar trebui plantati in gradina ? au nevoie de udare sau e suficienta ploaia ?
 
Nu am in stoc Inuvik si Cancun, dar pot aduce pe la inceputul lui aprilie daca nu va grabiti.

Se pot planta incepand din martie pana in mai. Sau toamna (dar acum nu e cazul).

De obicei este suficienta ploaia (acum depinde cat de des/mult ploua)... dar vara trebuie udati din cand in cand (mai ales cand e seceta)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus