Trandafirii mei - cristinaf

ghia_don

Active Member
Re: Trandafirii mei - ika

Ika, toti sint frumosi, dar Summer Song mi s-a lipit de suflet :D ..
Felicitari pentru ei!! :clap:
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: Trandafirii mei - ika

Ramona, da-mi te rog adresa pe pm si am sa-ti trimit colet luni, saptamana care vine, ca sa ajunga sigur pana vineri. Nu trebuie nimic la schimb, eu oricum aveam o datorie la tine. :rose: :oops:
Lasa ca schimburi o sa facem cand s-or mai pune englezestii nostri pe picioare. :giggle:
 

bebe Iris

Active Member
Re: Trandafirii mei - ika

Ika a spus:
Ramona, da-mi te rog adresa pe pm si am sa-ti trimit colet luni, saptamana care vine, ca sa ajunga sigur pana vineri. Nu trebuie nimic la schimb, eu oricum aveam o datorie la tine. :rose: :oops:
Lasa ca schimburi o sa facem cand s-or mai pune englezestii nostri pe picioare. :giggle:
Esti cea mai tare!!! :eek: Cum, deja!?! Multumesc fooooooarte mult!!! :hug:
Faaaacem la schimburi :aoleu: ...numai sa cresca nitelus, asa cum spui :D Abia astept! :*
(Zau ca nu imi amintesc de nicio datorie ... :? )
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: Trandafirii mei - ika

ghia_don a spus:
dar Summer Song mi s-a lipit de suflet :D ..
Doina, daca-ti place atat de mult, n-am sa uit si cum se va putea taia din el, am sa-ti trimit butasi, deocamdata e prima lui floare. Sa vad cum se descurca pana la toamna si discutam atunci. :D
Daca am sa pot, cu drag iti fac o bucurie.
 

ghia_don

Active Member
Re: Trandafirii mei - ika

Ika, multumesc :oops: ..dar lasa-l sa creasca si doar daca vei avea cindva disponibil vreun butas, mi-ai face o mare bucurie.. :D Dar contracost sau la schimb cu altceva de la mine...multumesc!! :)
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: Trandafirii mei - ika

lucia2002 a spus:
Lucia, daca-ti place si-ti doresti, da-mi te rog adresa pe pm si-ti trimit lastari, doar sa mai treaca o saptamana, sa mai infloreasca din bobocii pe care-i are acum. :D

ghia_don a spus:
Ika, multumesc :oops: ..dar lasa-l sa creasca si doar daca vei avea cindva disponibil vreun butas, mi-ai face o mare bucurie.. :D Dar contracost sau la schimb cu altceva de la mine...multumesc!! :)
Sigur, cand se va putea, n-am sa uit! Ceva la schimb ar fi perfect, ai o gradina minunata! :D
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: Trandafirii mei - ika

Cu placere! :D
Si alte poze cu el, incep sa se deschida tot mai multi boboci.



Si Falstaff


Inca nu sunt lamurita daca ar trebui sa mai am rabdare cu el :?

Si frumuselul despre care am spus anul trecut ca este preferatul meu. :indragostit: A inceput sa-si revina dupa gerurile iernii.

 

carla

Active Member
Re: Trandafirii mei - ika

Si eu cred ca arata foarte bine Falstaff-ul tau.
Ar trebui sa ti-l arat putin pe al meu cum arata in al doilea an, o tufa cam jumatate cat a ta si oarecum dezaxata (adica toate ramurile aplecate in fata), ca sa incepi sa-l apreciezi pe al tau :D
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: Trandafirii mei - ika

Are ramuri rigide si nu lastareste de-a lungul intregii ramuri ca sa formeze o tufa echilibrata.
Eu pe Falstaff l-as incadra in categoria "TH englezesc". Asa arata la mine, niste bete lungi si rigide care mai bine se rup decat sa se indoaie. Si colac peste pupaza, nici nu e rezistent la ger, mi-a inghetat pana la musuroi, desi crescuse destul de bine anul trecut. Iar in conditiile astea nu-mi pot da seamna daca tufa ar putea arata mai bine cu trecerea timpului, sau va ramane la fel.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: Trandafirii mei - ika

Si la altii creste la fel, cu lastari rigizi, cred ca soloutia este sa-l tii ca arbust, nu ca urcator, eventual sprijinit doar spatele iar ce-i in fata taiat in trepte...sau mijlocul netaiat si roata-roata taiata tufa in trepte, in functie de unde e plantat
 

nina77

Member
Re: Trandafirii mei - ika

Foarte frumosi, ca de obicei! :D
Frumuselul e Jubilee Celebration? E splendid.
 

gabrielais

Active Member
Re: Trandafirii mei - ika

superbi Ika....ioi ce severa esti cu bietii trandafiri... :rofl: perfectionisto... :wink: :rofl: ai sa vezi ca ei or sa iti faca in "ciuda" si se vor face foarte frumosi.. :wink: sa te bucuri de ei, ca sunt superbi!!! (acusi trec si eu la criticat pe-ai mei.. :rofl: )
 

lucia2002

Active Member
Re: Trandafirii mei - ika

Ika a spus:
Cu placere! :D
Si alte poze cu el, incep sa se deschida tot mai multi boboci.

Pe mine chiar m-a fascinat trandafirul asta. Inainte de a-l vedea in albumul tau l-am admirat cu cateva zile inainte in Gradina Botanica. Erau plantati in grup si nu am cuvinte suficiente pentru a-ti descrie cat de frumosi erau. Mi-am notat atunci numele lui pe o bucatica de hartie, in speranta ca poate odata il voi gasi si il voi comanda. Ulterior cu bucurie l-am descoperit in albumele tale si nici nu stii cat de recunoscatoare ti-am fost cand te-ai oferit sa-mi trimiti niste butasi
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: Trandafirii mei - ika

Lucia, te rog sa-mi dai adresa pe pm. :D

Mi-au inflorit Scepter d'isle si Grace din seria celor plantati in toamna.



Si o poza cu Spirit of Freedom pe vreme buna si caldura.



Gabriela, cred ca asta ti-a auzit incurajarile. :)
 
Sus