Trandafiri sannamaria

Luciana35

Member
Foarte frumos Chippendale :D Din pacate al meu cumparat in toamna nu s-a prins, am sa ma bucur de florile lui uitandu-ma la pozele voastre :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ioi ce floare frumoasa are! Il admir la toata lumea si nu l-am comandat nicaieri :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Si eu am aceeasi problema :rofl:
Foarte bine arata tufele, Anna, se vede cat au crescut. Si-s plini de boboci!
 

belisima

Well-Known Member
:D in curand inforeste si chipendale all meu din butas de la tine :visator: ce m-a uimit este cat de bine se ramifica englezestii din butasi,asta e o mica tufa :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi fetelor pt aprecieri :hug:
Belissima , vezi ca Chippendale nu e englezesc ,e creat de Tantau si e un tea hybrid ( Nostalgic Hybrid Tea -dupa ei )

dar forma florii aduce cu englezesti ;-)

ps :Belissima ,
ma bucur ca s-a prins :D
pt restul fetelor ,care inca nu au, o sa altoiesc la vara ,sa aveti si voi ;-)
 

nick1971

Active Member
Frumos rau Chippendale! :visator:
eu l-am admirat si l-am si cumparat :) acum in primavara de la Lottum si are si vreo 2 boboci
 

nina77

Member
Foarte fumosi trandafirasii! :D
Daca o sa altoiesti Chippendale, te rog sa ma treci si pe mine pe lista.
 

laural

Well-Known Member
Stii sa altoieti ? Ce tare esti :clap: :clap: :clap: :clap: Vreau si eu sa invat dar pana una alta ma inscriu la tine pt Chippendale :oops:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da stiu sa altoiesc ,anul trecut am invatat si am altoit cateva bucati ,pe care o sa-i dau la tomana .
Laural ,daca vrei sa inveti ,cauta pe cineva sa te invete si sa iti arate live ,ca asa din carti si net eu nu m-am descurcat :oops:

te notez cu Chippendale :D
 

gabrielais

Active Member
Anna, ia spune tu te rog ce bunatati mai pregatesti sau mai detii, sa stiu si eu la ce ma inscriu pentru toamna...acum ca ti-am aflat secretul :rofl:
 

maxie

Member
Foarte frumos Chippendale -ul ( mi-a amintit de desenele animate Chip si Dale de la Disney !!) si harnic pe deasupra ( am vazut ca tufa are multi boboci).Seamana cu un englezesc .Sa te bucure cu multe floricele !
 
Sus