Trandafiri sannamaria

laural

Well-Known Member
sannamaria a spus:
da stiu sa altoiesc ,anul trecut am invatat si am altoit cateva bucati ,pe care o sa-i dau la tomana .
Laural ,daca vrei sa inveti ,cauta pe cineva sa te invete si sa iti arate live ,ca asa din carti si net eu nu m-am descurcat :oops:

te notez cu Chippendale :D

Sarut mana. Si pui tu toamna maces la incoltit, sau pe ce altoiesti ? Ai dreptate cu cartile, eu am tot citit dar am ramas doar cu cititul :oops:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Golden Celebration

Rose de Rescht

White Morsdag

Darcey Bussel

Wincester Cathedral

Mary rose


Souv du dr Jamain
 

Rose

Active Member
Absolut incantatori! Imi trece dorul de trandafirasii mei cand privesc frumusetile voastre...Bravo, Anna!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumosi! Si cat de mult imi place W. Morsdag cu florile lui sub forma de globulet!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumosi, Anna. Morsdag cred ca are floricelele mititele, nu?
Souv du dr Jamain e foarte frumos....
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi fetelor :hug:
Da ,Morsdag are florile un pic mai mari decat o moneda de 50 de bani ,dar e un mititel scump :D
 

gabrielais

Active Member
Madalina, eu am Morsdag orange, si intr-adevar florile sunt mititele, dar arata ca niste balonase si evident sunt muullltteee....e un trandafir frumos!

Anna, frumosi trandafirii!!
 

bebe Iris

Active Member
Chiar arata fenomenal tufa! E un trandafir care merita cumparat :D ...chiar si la mine in inghesuiala si la umbra infloreste frumos!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
multumesc pentru aprecieri :hug:
au mai evoluat intre timp :D
Madam Isaac P(mersi Ika) ,Dark Lady -Glamis Castle ( mersi Dan)

Eden rose ,Red Leonardo da Vinci ,Rosarium Uetersen

Heidi Klum ,Fa;staff,Red Eden

L D Brathwaite,Gaumo ,Harlow Carr
 

maxie

Member
Ah ce culori .... toate sunt pe gustul meu !!!! Cred ca acum sunt in " perioada movulie " a vietii.
Nu pot sa nu-l remarc pe Dark Lady si pe Falstaff. Si Gaumo e foarte delicat printre ei.
 
Sus