Trandafiri la schimb

gabrielais

Active Member
elipopa a spus:
lastari va dau si eu din toate soiurile pe care le detin!! eu nu ma mai incurc cu pet-urile, mai am nevoie doar de 5-6 trandafiri si as vrea sa pun direct cu radacina!!

gabrielais as vrea si eu unul de la tine Golden Silk, contra-cost, ca asa cum am spus, deocamdata nu am dubluri!!
sannamaria a spus:
eu as vrea un Golden Silk ,dar cum nu am ce sa-ti dau la schimb ,l-as cumpara daca se poate :oops:

Anna Maria si Eli, va pastrez cate un Golden Silk; gasim noi o varianta pana la urma sa facem un schimb avantajos pentru ambele parti :D
 

belisima

Well-Known Member
:clap: si eu vreau sa fac schimb de butasi,si mai am si ceva dubluri!
il am dublu pe cel din avatar :marfa: si in toamna vreau sa dau un golden showers care are vreo 3 ani!ii vrea cineva la schimb?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
gabrielais a spus:
e frumos rozaliul.... stii cum il cheama?
Ika l-a identificat ca fiind Sovenir de Madame Robert: http://www.stauden-und-rosen.de/index.p ... sen&id=285
Este un trandafir de talie medie, cam 60-70cm, cu flori mari de 12 cm, solitare si foarte puternic parfumate, inclusiv pe ploaie. Parfumul de trandafir vechi se simte in aer, in jurul tufei. Frunzele sunt mate, foarte mari si imbraca frumos tufa, nelasand tije dezgolite. Va pot da si eu butasi din el, se prinde fara probleme.
 

belisima

Well-Known Member
sannamaria a spus:
Belisima , ala de la avatar il cumpar eu :D
anamaria,sigur ai tu ceva de dat la schimb 8) dar sa stii ca e lastar prins cu petul anul trecut,deci e micut.ramane sa imi amintesti la toamna!
 

belisima

Well-Known Member
lucia2002 a spus:
belisima a spus:
: si in toamna vreau sa dau un golden showers care are vreo 3 ani!ii vrea cineva la schimb?
Iar ti-a căşunat pe golden showers, am crezut ca te-ai razgandit in privinta lui!
pai ,na,ca ma razgandisem,dar mi-a casunat iar :pumni: nu-mi place si pace.pun altul in loc.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mie cine-mi da un butas inradacinat de Westerland pe un butas inradacinat de Rosarium Uetersen? :rofl: Sper sa nu vorbesc prea devreme si sa dea coltzu' butasul meu :mrgreen: :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Ramine pentru Elipopa atunci cu cel galben (cumparat drept Graham thomas), iar geodezia cu mainzer fastnacht.
 

lucia2002

Active Member
claude a spus:
Mie cine-mi da un butas inradacinat de Westerland pe un butas inradacinat de Rosarium Uetersen? :rofl: Sper sa nu vorbesc prea devreme si sa dea coltzu' butasul meu :mrgreen: :rofl:
Nu am inradacinati, dar ne iti trimit cu placere, oricand!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Lucia, multumesc mult pentru intentie, dar la mine Westerland nu a vrut sub nici o forma sa faca radacini anul trecut. Am pus 8 nbutasi in total si nici unul nu a inradacinat de rade de mine toata lumea ca numai la mine nu inradacineaza Westerlandul, la altii face radacini se de nu vrea :rofl:
De altfel am luat si de la Yurta si nici ala nu s-a prins :mrgreen: Asa ca probabil la toamna voi lua unul cu multi bani de prin strainatate :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
claude a spus:
Mie cine-mi da un butas inradacinat de Westerland pe un butas inradacinat de Rosarium Uetersen? :rofl: Sper sa nu vorbesc prea devreme si sa dea coltzu' butasul meu :mrgreen: :rofl:
ma duc acum afara si iti pun la prins :wink: oricum schimbul se face doar la toamna :D
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
Lucia, multumesc mult pentru intentie, dar la mine Westerland nu a vrut sub nici o forma sa faca radacini anul trecut. Am pus 8 nbutasi in total si nici unul nu a inradacinat de rade de mine toata lumea ca numai la mine nu inradacineaza Westerlandul, la altii face radacini se de nu vrea :rofl:
De altfel am luat si de la Yurta si nici ala nu s-a prins :mrgreen: Asa ca probabil la toamna voi lua unul cu multi bani de prin strainatate :rofl:
asa sa faci Claude..la fel am patit eu cu el..acum trebuie sa infloreasca scumpetea luata in toamna..daca nici asta nu-i ce trebuie..ma fac colectionara de Westerland... :rofl:
 
Sus