Trandafiri la schimb

bebe Iris

Active Member
Ce cucu' o sa faci cu atatia Westerland? doar ti-am promis ca-ti cumpar eu in toamna :rofl:
(pune si pentru mine un Rosarium Uetersen la inradacinat :rofl: )
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Las' sa fie, Bebelu', ca loc le gasesc eu...poate tai nucul din fata casei si pun doar Westerland :rofl: Da' ce-mi cumperi tu e sigur ca iese Westerland :mrgreen: Ca te bat cu el de iese altceva :rofl:

Gabrielais, na ca acum astept sa vad si eu ce-ti infloreste scumpetea :rofl:

Sannamaria, tu vrei butasul de Rosarium Uetersen? :mrgreen: Da' unde-l pui, intre tine si soacra? :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:tavalit: nu vreau R U [ar fi un loc ,dar ar sugruma-o pe soacra ,si cum eu imi iubesc soacra mai bine nu imi trebuie ],dar ti-am pus W la inradacinat :rofl:

nu vreau ca nu am unde sa-l pun :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:tavalit: Bine mai, multumeeeeeesc! :hug:

Atunci tin RU pentru Bebelu, ca ea are muuuult loc si are unde sa-l puna :tavalit:
 

belisima

Well-Known Member
claude a spus:
Lucia, multumesc mult pentru intentie, dar la mine Westerland nu a vrut sub nici o forma sa faca radacini anul trecut. Am pus 8 nbutasi in total si nici unul nu a inradacinat de rade de mine toata lumea ca numai la mine nu inradacineaza Westerlandul, la altii face radacini se de nu vrea :rofl:
De altfel am luat si de la Yurta si nici ala nu s-a prins :mrgreen: Asa ca probabil la toamna voi lua unul cu multi bani de prin strainatate :rofl:
nici la mine nu s-a prins... :nefericit: poate gasesc unul pe aici :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
belisima a spus:
claude a spus:
Lucia, multumesc mult pentru intentie, dar la mine Westerland nu a vrut sub nici o forma sa faca radacini anul trecut. Am pus 8 nbutasi in total si nici unul nu a inradacinat de rade de mine toata lumea ca numai la mine nu inradacineaza Westerlandul, la altii face radacini se de nu vrea :rofl:
De altfel am luat si de la Yurta si nici ala nu s-a prins :mrgreen: Asa ca probabil la toamna voi lua unul cu multi bani de prin strainatate :rofl:
nici la mine nu s-a prins... :nefericit: poate gasesc unul pe aici :)
pun si pt tine maine la inradacinat :wink: voi sa tineti pumni sa faca radacini :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
claude a spus:
:tavalit: Bine mai, multumeeeeeesc! :hug:

Atunci tin RU pentru Bebelu, ca ea are muuuult loc si are unde sa-l puna :tavalit:
:rofl: :p Asa da! Ca-mi era teama ca raman fara el! :rofl: Este loooooc la mine, cat vreti! :tavalit:
:hug: Multumesc Claudelu!!! Garantat iese Westerland ce-ti cumpar eu! :wink:
 

lucia2002

Active Member
Caut si eu o...Doamna in mov! Avand in vedere ca topicul se adreseaza dublurilor, ma multumesc si cu o ...domnisoara! :rofl: Dau la schimb un Duftfestival.
 

geodezia

Well-Known Member
Vad ca aveti trandafiri de facut dulceata asa ca il adopt eu pe cel de la Lelia .. Am dat pm Lelia .multumesc
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
lucia2002 a spus:
Caut si eu o...Doamna in mov! Avand in vedere ca topicul se adreseaza dublurilor, ma multumesc si cu o ...domnisoara! :rofl: Dau la schimb un Duftfestival.
Daca nu gasesti inradacinat sa-mi spui sa-ti trimit butas, ok?
 

lucia2002

Active Member
gradinar1 a spus:
lucia2002 a spus:
Caut si eu o...Doamna in mov! Avand in vedere ca topicul se adreseaza dublurilor, ma multumesc si cu o ...domnisoara! :rofl: Dau la schimb un Duftfestival.
Daca nu gasesti inradacinat sa-mi spui sa-ti trimit butas, ok?
Multumesc frumos, mai astept, pana in toamna. Daca as mai gasi doritori m-as angaja la o comanda la Rosafruct. Adevarul este ca e un trandafir super frumos, l-am vazut de curand la cineva in gradina si arata minunat.
 

gabrielais

Active Member
lucia2002 a spus:
gradinar1 a spus:
lucia2002 a spus:
Caut si eu o...Doamna in mov! Avand in vedere ca topicul se adreseaza dublurilor, ma multumesc si cu o ...domnisoara! :rofl: Dau la schimb un Duftfestival.
Daca nu gasesti inradacinat sa-mi spui sa-ti trimit butas, ok?
Multumesc frumos, mai astept, pana in toamna. Daca as mai gasi doritori m-as angaja la o comanda la Rosafruct. Adevarul este ca e un trandafir super frumos, l-am vazut de curand la cineva in gradina si arata minunat.
Lucia, eu as vrea cate ceva la Rosafruct...ma uit mai tarziu pe site sa vad ce au in oferta ca sigur stiu ca voiam ceva de la ei
 

cristinaf

Well-Known Member
Ei fac actualizare in septembrie. Anul trecut au scos cu totul categoria de trandafiri englezesti, asa ca nu e sigur ca vor avea in toamna ce au avut in primava.
Cine stie, poate vor avea si noutati interesante...ramane de vazut atunci.
 

gabrielais

Active Member
nu vreau super specialitati nici eu..de ex ma chinui de vreo 2 ani sa capat un Caprice de Meilland. L-am comandat la tanti aia la Braila care s-a gandit ca mie nu-mi mai trimite trandafiri si nici nu ma anunta..nu mai stiu pe unde am mai comandat eu si n-au avut..asa ca iata-ma-s fara buruiana dorita... :) :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
Nuuuuuu, Csiky...sau asa ceva
Nu are site pe net, pentru ca el spune nu are nevoie de reclama si nici timp de internet...
 
Sus