Trandafiri Gabrielais

gabrielais

Active Member
sannamaria a spus:
e frumos Comet ! am un lastar inradacinat cu boboc ,si tot am cautat si nu am gasit poza cu el ! mersi pt lamurire :rofl:
ai sa vezi ce minune se face..primul an si chiar al doilea nu e cine stie ce..eu tot voiam sa il scot si sa il dau..mi se pusese pata pe el ca se facea cel mai inalt din gradina.. :rofl: anul trecut (anul 3) s-a facut de vreo 1,5 m..are niste tije groase, sta drept si cu floarea aia ca focul in varf...ai sa vezi ce frumos este :wink: cred ca se observa ca sunt topita dupa el.. :rofl:

si inca va mai arat ceva:
Ghislaine..care de la 7 dimineata pana la 9 si-a transformat florile din galben-caisa-crem sau ce-o fi.. in crem deschis..probabil la pranz vor fi albe...e un superb
http://gabrielabis.sunphoto.ro/trandafiri_2012/74610849
si un english The Shepherdess
http://gabrielabis.sunphoto.ro/trandafiri_2012/74610980
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator

gabrielais

Active Member
Anutza, cred ca are vreo 40 de cm...si l-am luat si eu toamna trecuta...a mers mai greu la inceputul primaverii dar vad ca acum a inceput sa isi dea drumul frumos...o sa le mai pun o doza de ingrasamant cam intr-o saptamana-doua..sa treaca prima serie de flori si sper sa mai creasca putin; de frumos..n-am ce spune..nu putini ii pot sta alaturi :visator:
tin pumnii sa iti vina si tie la toamna!!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Chiar promitator bobocelul. Neaparat sa ni-l arati si complet deschis!
 

bebe Iris

Active Member
Oooo ce frumusete se intrezareste! :D
Si eu am vrut sa-l comand atunci cand l-ai comandat tu, dar m-am razgandit :( si am ramas tot cu gandul la el ...
Acum e pe lista, bineinteles :D
 

gabrielais

Active Member
marioara a spus:
Culoarea este placuta. Este parfumat?
Desigur, are si parfum..ca sa fie tacamul complet..si frumos si parfumat ... :)

bebe Iris a spus:
Oooo ce frumusete se intrezareste! :D
Si eu am vrut sa-l comand atunci cand l-ai comandat tu, dar m-am razgandit :( si am ramas tot cu gandul la el ...
Acum e pe lista, bineinteles :D
Succes Bebita sa il prinzi pe stoc!! chiar merita sa stii..,acum sa vedem cum se va descurca cu gerurile de la noi dar sunt convinsa ca va fi ok
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce interesant e Ginger ! Si eu i-am tot dat ture dar nu l-am comandat, acum astept cu interes sa-l vad deschis pe al tau! :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E foarte frumos! Sa vezi numai cum ne vom schimba toate listutele comenzii din toamna! :rofl:
Sa iti traiasca, e o minune!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, si la dumnealui mi-a tresarit inima cand l-am vazut in gradina Anasstasiei :rofl:
 
Sus