Trandafiri Gabrielais

gabrielais

Active Member
Rose a spus:
Daniela, e luat de la starkl..am primit un "butasoi" foarte frumos, a facut multe flori din primul an; este foarte rezistent la inghet, n-am taiat nimic din el in primavara aceasta..are un parfum de vis; ti-l recomand cu drag
 

gabrielais

Active Member
nina77 a spus:
Ce frumosi sunt , Gabriela!
Imi place mult culoarea de la Zephirine!
multumesc Nina...este un trandafir frumos...e mic acum, dar promite mult..n-am crezut ca o sa imi placa asa mult cand l-am cumparat, dar acum mi-am schimbat total opinia si abia astept sa cresca si sa se catere pe suport.. :wink:
 

gabrielais

Active Member
Rose a spus:
Inseamna ca trebuie sa studiez bine ofertele de acum in colo!
in oferta starkl ai cateva exemplare de trandafiri minunati.. si de obicei trimit niste butasi extraordinar de frumosi, mari, dezvoltati, cu ramuri si radacini sanatoase si groase...din punctul meu de vedere merita fiecare leu..n-am avut nicio pierdere de la ei..de fapt am pierdut un schneewitchen cred ca era, dar asta numai din vina mea..
 

gabrielais

Active Member
o sa pozez si bobocii..sper sa nu fie Parade ca tocmai l-am cumparat si e in alt colt al gradinii..are un boboc care in cateva zile se va deschide si atunci voi putea compara
 

lucia2002

Active Member
gabrielais a spus:
o sa pozez si bobocii..sper sa nu fie Parade ca tocmai l-am cumparat si e in alt colt al gradinii..are un boboc care in cateva zile se va deschide si atunci voi putea compara
Am sa-ti trimit niste poze pe mp, asa ca sa ai material de studiat, tot e vremea asta urata afara.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nu e palida deloc, e de-a dreptul incandescenta, te dor ochii sa te uiti la ea :rofl:
 

gabrielais

Active Member
asa e...e un roz din acela "aprins"...de asta spun ca ma mir si eu ca imi place.. :rofl: si chiar de nu vrei sa te uiti la el te "cheama" el cu parfumul...daca ceilalti parfumati sunt afectati de ploaie si nu emana aproape deloc, pe el nu-l intereseaza..din 2 floricele acopera cu miros placut tot coltul in care e plantat :D
 
Sus