Trandafiri degrade

IZA

Active Member
Superb Mymo!! Eu zic ca e acelasi pe care l-am postat eu . Acolo in poza florile sunt mai mature dar la inceput asa arata , ca al tau . Al meu a facut o floricica mai necajita dar ma bucur ca s-a prins. Deci nu-i pretentios .......... :wink: Poza nu-i clara ca s-a stricat aparatul dar ce sa -i fac......... :rofl:
E diferit acum , are mai mult alb.....mai are bobocei ....
:wink:
 

mymo

Active Member
Da,acum am dat in urma si m-am uitat atent la poza Mirelei,parca de la tine il are.Cred ca-i identic.
Al tau are mai mult crem cred...al meu are crem nu alb.

:dans: l-am gasit la Eutopia,se numeste Sorbet Fruite.
 

bebe Iris

Active Member
Numai Iudit poate sa-l convinga sa vanda Hocus Pocus, adica visiniu cu galben...ca zicea in primavara d-ul Farkas ca nici in toamna nu mai vinde... :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu tocmai m-am dotat cu 2 trandafiri de-astia dungati, i-am carat acasa din Italia, pe langa alti cativa. Am cumparat doi trandafiri creati de Delbard, "Rose des Cisterciens" si "Alfred Sisley". :dans: Sper sa fie ce trebuie, daca tot am dat o gramada de bani pe ei :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
Fericito!!! :visator: Sa-ti traiasca si sa ne arati la anul floricele :D
Multumesc! Sper si eu sa ma bucur de floricelele lor! Si daca va purtati frumos cu mine poate va dau si voua vreun lastarel, acolo! :evil: asa-i ce scorpie sunt? :rofl:
 
felcitari pt noile achiziti, :clap: sa-ti traiasca,ne purtam frumos si dam recompensa daca ne opresti si noua butasi :oops: si iti multumim foarte mult :*
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Bebe Iris, tu vorbeai serios? Esti o scumpica! :) Stai sa ma gandesc...Hibi moscheutos alb care ii aveai la vanzare si ti i-a nenorocit vecinul au murit definitiv? Ca daca si-a revenit vreunul ... :)


sorina_glavan multumesc, sper sa le mearga bine, ca in cazul asta n-o sa fiu scorpie, promit, si so sa dau si altora :D
 

bebe Iris

Active Member
nu am hibi alb, dar o samancioara de hibi rosu "Fire Ball" tot iti pun in colet. tot golut e pachetul...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
nu am hibi alb, dar o samancioara de hibi rosu "Fire Ball" tot iti pun in colet. tot golut e pachetul...
no stai sa dau o tura prin albumelul tau, pe la trandafiri...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
M-am uitat...Ai vreo 2 lastarei de "Sachsengruss"? Si spune-mi cum preferi sa facem, astepti pana la anul pentru schimb, sau ti-i platesc? Ca ai mei deocamdata sunt micuti, abia i-am adus, n-am de unde sa tai lastarei suficient de lungi pentru ca au fost tunsi inainte a a mi-i livra.
 
Sus