Trandafiri Caramell

ghia_don

Active Member
Recunosc foarte bine situatia prin care treci, de aceea iti spun sa fii mai tare decit ea si sa nu-ti pese, sa mergi inainte cu viata si pasiunile tale de care nu trebuie sa te lasi ca sa faci pe plac cuiva, care oricum nu te va aprecia niciodata.. :(
Noi te iubim !! :hug:
 

adrianam

Well-Known Member
Carmen, trandafirii sunt deosebiti si superbi toti!
Imi pare rau sa aud ce vi s-a intamplat! Principalul este sa fiti sanatosi si sa te inteleaga sotul, ca atunci veti iesi voi la liman! Doamne ajuta!
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek:
Doamne...cum se poate intampla asa ceva?
Desi inteleg si eu pentru ca sunt sigura ca si a mea soacra gandeste la fel insa noi stand cu parintii mei nu are ce sa spuna...
Draguta de tine..imi pare nespus de rau insa daca voi va intelegeti va fi bine.Trebuie sa mergeti mai departe si sa fiti uniti orice se va mai intampla.Te pup si sunt langa tine! :*
 

bebe Iris

Active Member
Ma minunez incontinuu de frumusetile tale si imi imaginez cat suflet ai pus in tot ce ai plantat acolo :clap: :clap: :clap:

...de soacra :( ...nu mai zic nimic

Sombreuil la mine a inflorit Graham Thomas...inca mai sper ca am incurcat tablitele.
 

nina77

Member
Imi pare rau :( sunt atat de frumoase toate florile tale incat nu inteleg cum ar putea fi cineva deranjat de ele.
Cateodata dam bani multi pe flori, dar poate si renuntam la multe alte lucruri.
 

helen

Member
Vaaaai cat sunt de frumosi !!!.
E o minunatie acolo la tine, raiul pe pamant. Imi plac mult cei 3 crai: Eyes for you, Sombreuil, Betty Boop.
Uitandu-te la aceste poze uiti ca e un efort sa achizitionezi florile, sa le ingrijesti.....frumusetea lor te lasa fara cuvinte. :D ..
si eu sunt abia la inceput... :D
Sa te bucuri de ei in continuare!
 

aleynad

Active Member
Moderator
superbi trandafiri! :clap:
cat despre soacra " in acei 2 ani ai avut si tu un venit, nu ai fost o intretinuta, da ? " :|
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc pentru sustinere, fetelor.

Daniela, pentru ea nimic nu conteaza, in afara propriei persoane. Vede si intoarce lucrurile cum ii convin ei, barfeste si minte cu nerusinare. Ce conteaza care este realitatea? E doar un amanunt care pe ea nu o incurca...
Gradina nu e facuta doar in 2 ani. E adevarat ca acum unele plante ajungand la o oarecare maturitate isi arata splendoarea. Iar cat am cheltuit eu, acesta cu siguranta nu e un secret pentru niciuna din voi :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Oamenii care nu apreciaza natura nu pot fi decat urati pe dinauntru.Cu atat mai mult cu cat chiar ti-a pasat sa faci ceva din casa si din gradina unde locuiesti.Insa....
Nu are rost sa te necajesti ca oricum ii vei face mai multa placere.Tu sa iti pastrezi sufletul frumos si sa ai grija de tine si de cei dragi tie.Si vei vedea ca de la voi cel mic va avea numai lucruri bune de invatat.
Cat despre partea materiala....asta este...nimic nu se poate face pe gratis.Si vorba aia...fiecare face ce vrea cu banii lui...
:D
 

bradut

Well-Known Member
Carmen, imi pare rau pentru ce ti se intampla. :( Poate pana la urma se rezolva totul, este doar o chestiune de moment, lucruri spuse la nervi, cine stie... .

Si de gradina, imi pare sincer rau. Noi, cei care intelegem natura intr-un anume fel, respiram si simtim fericire prin fiecare planta. Nu toata lumea percepe treaba asta, si in loc de starea de bine pe care o transmite o floare, altii vad doar bani cheltuti, si nimic mai mult. Trist ca nu reusesc sa vada dincolo de treaba asta. :(
 

R@MONA

Active Member
Carmen, imi pare foarte rau pentru cele intamplate, dar toate in viata se platesc, iar binele ti se va intoarce inmiit!!Chiar daca acum soarele e dupa nori, e tot acolo si va straluci pentru tine! Iti inteleg situatia, a mea soacra e mai in banca ei decat a ta, se rezuma doar la mici intepaturi:" am avut si eu gradina pliiiiiiina de trandafiri, dar nu am dat atatia bani pe ei!" sau " hmmm, are si Ramona cativa trandafiri , dar la ai ei nu le merge, ca nu sunt de-ai nostri!" sau imi catalogheaza florile buruieni, plus multe altele. Din fericire, eu nu am decat 4 trandafiri si patru clematite la tara la ea, comenzile din toamna trecuta le am la pamantul nasei mele.
Imi pare rau ca exista astfel de oameni care nu dau doi bani pe cei din jurul lor.Se pare ca lipsa de respect pentru ceilalti este din ce in ce mai mare.
Capul sus, tu ai inima curata si prea buna!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Carmen, iti tin pumnii! Toate pe lumea asta se platesc cumva, si bune si rele.
Oricum ar fi, capul sus! :hug:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cu soacra povestea e lunga si neplacuta, din pacate a dus lucrurile mult prea departe pentru a mai putea inchide ochii. Dar sa trecem peste si sa ne bucuram de floricele, cat se mai poate. Sa va mai arat cativa trandafiri:


Pastella, Leonardo, Scepter'd Isle, Munstead Wood


Savoy, Leonardo, Jacques Cartier, Guirlande d'Amour


Guirlande d'Amour, CPM, Sweet Preety, Eden Rose cu Lilly Marlene


Eden Rose cu Lilly Marlene, Savoy hotel, Sweet Preety si Leonardo, Sally Holmes, Patrick Poivre d'Arvor


Golden border, Scepter'd Isle, Leonardo


Savoy Hotel, Leonardo da Vinci


Escapade, Molineux, Summer song, Grace


Noble Antony, Eden Rose cu Lilly Marlene, Bonica


Eden Rose cu Lilly Marlene, Avalon, Artemis, Guirlande d'Amour


Jubilee Celebration, Artemis, Grace, Eden Rose cu Lilly Marlene


Alissar Princess of Phoenicia, Well Being, Eyes for You, Iceberg clb


Avalon, Iceberg clb, Aspirin, Patrick Poivre d'Arvor


Good Luck, Golden border, Balerina, Escapade


Escapade, Jean Cocteau, Ketchup & Mustard


Jean Cocteau, Alissar Princess of Phoenicia, *, Pastella si Leonardo


MW, Sweet Preety, Leonardo


Leonardo, Sally Holmes


Leonardo, MW, Eden rose, Pearl of Canada


Bonica, Paul's Scarlett, Sombreuil, mini


Crocus rose, Caribia, *, Kronenburg
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Dan! :D
Nu-l am pe Rosemary. Dar sunt cativa trandafiri Harkness prin poze.
 

dancoman

Member
piticania aia mica ochioasa(cea rosu-inchiscu centru alb)cum ii zice??Nu pot deschide pozele ,doar nu-i Patrik ,,amaratul,,??: :?
 

dancoman

Member
Ai un portocaliu care seamana cu Rosemarry Hks,cred ca este dupa Gebruder Grimm sau Monika ce o fi ala si inainte de Alissar Princess of Ph.aia mai roscata,ca doar nu-i Westerland,eu inca nu-l am inflorit si nu stiu bine cum are floarea??
 
Sus