Trandafiri Caramell

Luciana35

Member
bradut a spus:
Carmen, o priveliste de vis este la tine in gradina! Trandafirii au inflorit superb! La mine n-a inflorit inca nimic. Nu stiu daca mai este cineva in aceasta situatie. :rofl:
Nici la mine nu a inflorit nici un trandafir,asa ca stai linistita ca nu esti singura. :D
 

marirogo

Active Member
Si io-s in clubul vostru, n-am decat un boboc semideschis de Eden Rose. Dar ne uitam in gradinile fetelor si suspinam in asteptarea florilor trandafirilor nostri.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dalia, cat de curand vor incepe sa se deschida si trandafirii tai. Si stiu ca ii astepti cu mare nerabdare, ca noi toti de altfe! :D

Roxana, Kletter Star al meu a fost luat tot de la Sieberz ca si cei ai lui Nick. Doar ca mie mi-au dat teapa, mi-au trimis Paul's Scarlet, pe care l-ai vazut in poze. Nu sunt convinsa nici ca trandafirii lui Nick se numesc intr-adevar Kletter Star. Cine stie ce au avut atunci pe stoc si au trimis. Nu cred sa fie inregistrat pe undeva un trandafir sub acest nume. La fel cum nu exista nici acel "Gemma" curgator comercializat de Bakker, de exemplu.
 

Roxana Peled

Active Member
Sa stii ca da! E clar ca ai dreptate din moment ce nu gasesti nimic despre el pe net decat la Sieberz :gandit:
In cazul acesta ultima mea speranta sunt butasii de la Nick si rabdarea ca ei sa creasca la nivel de trandafir de 3-4 m :rofl:
 

nick1971

Active Member
am dat cautare cu google kletter star si la imagini... cele mai multe poze sunt ale mele :rofl: deci daca nu sunt informatii despre el, nu se stiu parintii, atunci eu sunt mama lor :tavalit:
 

nely

Member
Scuze Carmen ca ma "bag" putin aici,la tine, poti te rog sa-mi spui daca trandafirasul inflorit acum la mine,primit de la tine este cumva Leonardo da Vinci? :*
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Seamana destul de bine cu Leonardo, ar putea fi el. :D
Iar daca esti sigura ca e din butas de la mine, atunci este sigur el, nu mai am altceva care sa semene.
 

nely

Member
Multumesc Carmen,da, sigur e din butas de la tine , o sa-l trec pe lista sa-l tin sub supraveghere ;-) :rose:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Incerc sa scriu curand si denumirile :D


Grace Ballerina, Sweet Preety, White Meidiland


Bonica, Ketchup&Mustard, Kronenburg, CPM


Sally Holmes, Guirlande d'Amour


?, Sweet Preety, Patric Poivre D'Arvor, Golden border


Super Excelsa, Avalon, White Meidiland


Ketchup&Mustard, Michel Serault, Absolutely Fabulous


Snow Goose, ??, Shina Girl, Sally Holmes


Sally Holmes, Let's Celebrate, Michel Serault


Brother Grimm Fairy Tale, Super Dorothy


Super Dorothy, Bonica


Lilly Marlene, Eden Rose, Well Being


Ketchup&Mustard, Michel Serault, Alissar Princess of Phoenicia, Tradescant
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Super Dorothy este remontant. Insa nu la fel de bogat ca la prima inflorire.
 

bradut

Well-Known Member
Ce mare s-a facut Super Dorothy! Al meu este pe langa un gard, nu foarte inalt. Sper sa fie multumit cu el.

In rest, ai numai frumuseti, Carmen! Trandafiri, clematite... . :visator:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am avut noroc cu iarna aceasta mai blanda, nu au inghetat deloc tijele. Si astfel am avut si eu ocazia sa il vad in toata splendoarea. Are 3 ani.
 

bradut

Well-Known Member
Nu mai stiu exact, dar mare lucru daca nu si al meu este in anul 3. Dar nu-i nici pe departe atat de impresionant.

Of, cand vad la voi milioane de la flori am senzatia ca eu traiesc in alta tara. Eu am doar milioane de boboci. :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce bine a crescut Sally Holmes :indragostit: Ai o colectie de minunatii :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat:
 

Roxana Peled

Active Member
Iubito, m-ai omorat cu Sally Holmes!
Trebuie neaparat sa fac si eu rost de el. Nu stiu unde o sa-l pun dar am vreo 3 idei :rofl:
 
Sus