Trandafiri bebe Iris

lelia

Well-Known Member
Foarte frumosi ! minunati !!! asta ultimu ,e ireal de frumos ! :visator:
Sa te bucuri de ei si sai infloreasca mereu ! :D
 

carla

Active Member
Ce frumos a inflorit la tine Rhapsody in blue :D
Am si eu unul din primavara trecuta, dar la mine nu-i merge prea bine, e cam la umbra si inghesuit de o tufa de lupin care a crescut mai mult decat programasem eu. Trebuie sa-i schimb locul sau sa mut lupinul.
Culoarea e intr-adevar rara pentru un trandafir, un pic socanta pentru ochiul meu ramolit, dar fiica-mea a fost super incantata ca are un trandafir mov in gradina si s-a laudat la toti colegii :) Deci il pastrez pentru ea
 

bebe Iris

Active Member
carla a spus:
Ce frumos a inflorit la tine Rhapsody in blue :D
Am si eu unul din primavara trecuta, dar la mine nu-i merge prea bine, e cam la umbra si inghesuit de o tufa de lupin care a crescut mai mult decat programasem eu. Trebuie sa-i schimb locul sau sa mut lupinul.
Culoarea e intr-adevar rara pentru un trandafir, un pic socanta pentru ochiul meu ramolit, dar fiica-mea a fost super incantata ca are un trandafir mov in gradina si s-a laudat la toti colegii :) Deci il pastrez pentru ea
Si la mine e intr-un loc mai umbrit dar merge bine. E doar in primul an. Culoarea este intensa, e drept...dar l-am plantat langa o clematita roz si una mov pal...mai atenueaza impactul.
 

adrianam

Well-Known Member
bebe Iris a spus:
Mi-a inflorit, cadou de 1 iunie...l-am plantat in toamna.
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2011/38047325
Sa-ti traiasca Bebe Iris si sa se umple de flori toata vara!

Am si eu unul si parca sunt frati! Si al meu avea aseara primul boboc semideschis! :D
L-am pozat dar nu am avut timp sa descarc pozele!
Cred ca azi este inflorit iar maine-poimaine se scutura!
E musai sa trec azi pe la gradina sa il vad si inflorit! :D
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc Adriana! Poate chiar sunt frati :rofl: Da, ar fi tare bine sa-l prinzi inflorit. :D Iti tin pumnii!!! :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ce culoare frumoasa are! Acum imi pare putin rau ca nu l-am comandat si eu; ma tot gandeam ca are cam putine petale (mie placandu-mi trandafirii foarte batuti), insa contrastul cu galbenul staminelor este minunat! :D

Sa te bucure cu multe floricele!
 

bebe Iris

Active Member
:) Crezi ca eu nu m-am uitat la numarul de petale? :wink:
Am comandat si de la sarb doi movulii cu mai multe petale, mult mai multe petale, insa nu mi-au ramas trandafirii de la el...niciunul.
Imi place mult floricica, cand vor fi mai multe inflorite va fi mai vizibila in gradina...deocamdata nu se tare observa ca este trandafir :rofl:
 
Sus