Trandafiri albela

v.cristina

Active Member
sunt minunati
cel mai mult imi place la ei ca stralucesc de sanatate; se vede ca sunt foarte bine ingrijiti :wink: :wink: felicitari! :clap:
 

albela

Active Member
Numai Peace sa nu ceri ca ar trebui sa ma urc cu scara sa pot taia :rofl: . Are aproape 3 metri inaltime :eek: . E cel mai inalt trandafir Thea pe care l-am vazut. Apropo, asa e si la voi, cei care il aveti?
 
A

Anonymous

Guest
Vestile nu sint deloc proaste....ar fi daca nu aveati un diagnostic. Nu-i nimic grav.
Cumaparati o fiola mica de Decis Mega, efectuati un tratament , apoi repetati-l inca odata sau de doua ori, la interval de 7 zile. Ingrijiti-va sa nu ploua apoi, vreo 6 ore.
 

presco

Active Member
Multumesc! Am sa ma mai gandesc daca sa stropesc sau nu, de regula cam evit stropirile din motive ecologice!
 

albela

Active Member
Anul asta am multi trandafiri papati de albina croitoare. Pana acum nu am facut tratamente pentru asa ceva. Daca la anul se repeta fac si acest tratament. Oricum si albinuta asta prefera doar anumite soiuri, observ eu, ca am trandafiri pozitionati destul de aproape, unii cu frunzele mancate altii nu.
 
Sus