Teposi infloriti

daisy111

Active Member
Gabiut spune-mi si mie te rog cum se numeste floare din poza a 8-a de pe prima pagina a albumului tau :rugaciune: .Am vazut una mare mai acum o luna intr-o farmacie si farmacista nu a stiut sa-mi spuna cum se numeste si am cautat pe la florarii sa-mi cumpar unul ,dar nu am gasit :( Poate daca ii stiu numele,imi va fi mai usor sa gasesc sa cumpar. :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Margaretuto este o euphorbie dar nu stiu exact de care.Trebuie sa reactualizez albumul fiindca multe le-am pierdut in iarna asa :cry:
 

kriss

Member
mi-a inflorit si mie echinopsis-ul in sfarsit. din pacate incepuse sa se inchida floarea cand l-am pozat. nu stiam ca tine asa putin. dar mai are un boboc.

 

AncaS

Member
Craciunita mea a inflorit in miez de vara :) dar e ciudat ca florile au alta culoare, asta iarna aveau o fustita roz iar acum sunt albe cu stamine roz :?

 

magda

Active Member
Moderator
esti sigura ca nu infloreste noaptea ? echinopsii infloresc seara si pana dimineata florile se ofilesc. Stai la panda :wink:
 

kriss

Member
are dreptate magda. infloreste noaptea si se ofilesc foarte repede.
mi-a inflorit si mie al doilea echinopsis si de data asta am stat cu ochii pe el ca sa apuc sa-l pozez.

 
Sus