Spiraea

angela draganoiu

Active Member
e minunata insa a mea e micuta si nu-mi dau seama. cand am primit-o inca avea citeva floricele, asa mi-am dat seama de culoare.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Frumoasa achizitie, Nick! Sa-ti traiasca! :D

Si micuta mea printesa, are vreo 4 anisori:
 

bradut

Well-Known Member
lelia a spus:
Cat de frumoasa e Arguta ! :visator: ce e arbustul din fundal ?
Acum am vazut mesajul tau, Lelia. :D Pe fundal este un mar paduret foarte batran, care a inflorit minunat anul acesta.

In alta ordine de idei, vreau sa spun ca Spiraea Prunifolia, cumparata de la polonez, s-a uscat. Si mi-o doream atat de mult. :(
 

bradut

Well-Known Member
Caramell a spus:
Frumoasa achizitie, Nick! Sa-ti traiasca! :D

Si micuta mea printesa, are vreo 4 anisori:
Splendida, Carmen! Am si eu cateva tufe, plantate anul trecut. Imi place foarte mult forma lor. Ale mele sunt inca micute.
 

Roxana Peled

Active Member
Am si eu un puiut din cel cu flori roz care devin albe cu varsta luat in primavara la cutie de la Brico. Nu stiu ce s-a intamplat cu Brico anul acesta dar in primavara au avut o multime de minunatii prin cutiile alea. Sper sa-i mai tina si pana la anul :) . A inflorit putin mai tarziu in primavara si de atunci tot infloreste, modest ca-i mic dar infloreste. Cele clasice cu flori albe nu prea imi plac tocmai pentru ca au o perioada foarte scurta de inflorire. Te bucura vreo saptamana apoi te umple de confetii si ramai numa' cu frunze.
 

lelia

Well-Known Member
Mie imi plac mult ,cele cu flori albe (am o slabiciune pentru florile albe )si sunt frumoase chiar si fara flori .


 
Sus