Sem Luca

aleynad

Active Member
Moderator
eu de la SemLuca am luat anul trecut 2 butasi de trandafiri cataratori :
unul alb, respectiv Virgo, care e superb
si unul roz, care s-a dovedit a fi de fapt trandafir floribunda Quenn Elizabeth, din care mai aveam deja 2 acasa :(
 

Simonikz

Member
A comandat careva de la sem - luca , trandafiri pomisori ? Pretul mi se pare destul de bun la dimensiunea de 1,5 -2 m .
Sunt chiar asa de mari ?
 

aleynad

Active Member
Moderator
din ciclul "una calda-una rece" : am cumparat in primavara 2 trandafiri de la Sem Luca un teahybrid "Casanova" si un catarator "Korlawe";
cel catarator s-a dovedit a fi eternul floribunda "Queen Elizabeth" :x :x cu care ma tzapesc in fiecare an :mrgreen:
e a doua oara cand cumpar de la ei si ma pomenesc cu un trandafir "Queen Elizabeth", desi cumparasem cu totul altceva :(
cred ca au pe stoc prea multi de genul asta :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
aleynad a spus:
din ciclul "una calda-una rece" : am cumparat in primavara 2 trandafiri de la Sem Luca un teahybrid "Casanova" si un catarator "Korlawe";
cel catarator s-a dovedit a fi eternul floribunda "Queen Elizabeth" :x :x cu care ma tzapesc in fiecare an :mrgreen:
e a doua oara cand cumpar de la ei si ma pomenesc cu un trandafir "Queen Elizabeth", desi cumparasem cu totul altceva :(
cred ca au pe stoc prea multi de genul asta :mrgreen:
Lasa, Daniela, ca eu am cumparat in primavara un asa-zis catarator "Queen Elizabeth", da' a fost altceva, vad ca de mine fuge soiul asta :rofl: Mentiune: nu era de la Sem-Luca, da' mi s-a parut haioasa situatia :rofl:
 

elipopa

Active Member
eu am luat in primavara de la ei gladiole si gloxinii !http://elipopa.sunphoto.ro/GLOXINIA, numai cea rosie cu bordura alba a iesit cum era pe ambalaj, unele nu au rasarit deloc!
gladiolele doar unele au iesit ce era pe plic!
 

Kamelia

Member
A comandat careva de la sem - luca , trandafiri pomisori ? Pretul mi se pare destul de bun la dimensiunea de 1,5 -2 m .
 

riana

Active Member
eu am nimerit culoarea la trandafir mai frumoasa decat mi-o alesesem. la pomi sunt ok. ce am luat se potrivesc
 
Sus