Rodiu

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multumesc Doina.Si George mi-a zis exact acelasi lucru.M-am linistit.Il las sa-si execute ciclul existential :D
 
D

dyayzh

Guest
Felicitari fetele!! Ca de obicei se vede ca draga de Gabiuta daruieste cu tot sufletul :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cit timp va sta asa chel ???Anul trecut nu a fost asa........ma intreb daca ceva nu ii place.Oare??? :(
 

sicamin

Member
Si ai mei sint golasi ,iar unul chiar are si un fruct.Arata tare nostim; micut ,chel si cu fruct. Am sa-i fac o poza zilele astea.
 

Chiquitita

Member
Al meu a pierdut multe frunzulite iar cele care au ramas s-u ingalbenit. Mai are 4 bobocei. Sper sa nu fie nimic in neregula cu el. Zici ca e un copacel peste care a venit toamna.
 

cory_helen

Active Member
cand ai pus in pamant samburii? si dupa cat timp au aparut? este extraordinar copacelul... :D

te pup, achimenes... numai bine iti doresc... :oops:
 

ACHIMENES

Member
Cand va spun ca sunt "pe moarte "din pricina florilor nu glumesc...... copacelul meu are vreo 6 ani, iar ca sa raspund si la intrebarea Corinei, samburii au germinat cam in aprox.3 saptamani si au crescut mari, i-am dat pe restul la schimb pt pui de ginko.
Au fost atacati in 2003 de musculita alba, dar i-am venit de hac.
 

oana_oana

Member
Nimeni nu s-a mai laudat cu rodiul. Am si eu unul(asa l-au identificat fetele) si nu stiu cum sa-l fac sa infloreasca. Doar mor de curiozitate. :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Si eu am unul .Pui de aproape un an :) ........Trebuie sa astept atita sau si mai mult :mrgreen: ca sa vad flori?????????Stiam ca are o crestere rapida daca are soare si apa din belsug :? si ca face flori cam in al doilea an de la plantere. :cry:
Nu ma mai joc :mrgreen:
 

Chiquitita

Member
Al meu a fost tuns in toamna si acum are deja bobocei. Sa nu taiati varfurile crengutelor pentru ca acolo apar boboceii.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Care l-ai tuns?Cel de interior ?Eu pe ala nu l-am tuns niciodata si il am de vreo 3 ani si tot nimic nu a facut :cry: .Poate daca iau o lupa :evil:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus