Primavara

vali

Active Member
Moderator
Ei, nu va impacientati... au fost niste neintelegeri peste care, zic eu, s-a trecut... E firesc sa se mai intample si d-astea... La fel e pe toate forumurile... :D
 
D

dyayzh

Guest
E asa fain Vali ca m-a pus pe ganduri sa-mi cumpar si eu un bonsai :) Ce mi-ai indica ca incepatoare totala ???
 

vali

Active Member
Moderator
:D ...
Pai nu stiu ce sa spun...
Mie-mi plac foarte mult ulmii chinezesti, chiar daca unii ii considera banali.
Dar asa cum frumusetea e in ochii privitorului, probabil ca si banalitatea e tot acolo.
Sunt rezistenti, docili, raspund bine la formare, nepretentiosi...
Ca un prim bonsai, i-as recomanda oricui.
 

vali

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: Aoleu... m-ai omorat cu "domnul Vali" asta... Mi-ai mai zis la fel si-n "cafenea", de era sa scap ceasca din mana cand am citit :rofl: .

Nu-ti este greu sa tastezi "domnul" ?... :)
 
D

dyayzh

Guest
Atunci sa vorbim ca de la pensionar la pensionar, bine Vali? Eu sunt Dya :D Si mie nu-mi e greu nimicuta :)
 

vali

Active Member
Moderator
:whew: Phhiu... E perfect asa. Ca atunci cand slabesti nodul cravatei si-ti deschei nasturele de la gat :) .
Incantat de cunostinta Dya, eu sunt Vali! :rofl:
 

vali

Active Member
Moderator
Cu toate capriciile vremii, se pare ca totusi ”e pe vine”... :)
Incet-incet, in balcon incep sa apara semne.
Merii se gatesc de zor :D
 

DracuMic

Member
Stiu eu ce vrei tu sa faci,sigur de pasti vrei sa ne servesti cu mere glazurate. Da mai scoate radiatorul ala din priza,sau macar nu-l mai tine pe balcon.Am informatii de la surse de incredere ca ai fost toata saptamana trecuta cu marul la solar sa-l prostesti ca a venit primavara :rofl: :rofl: :rofl: .
 

bandi87

Member
na si tinand cont de vreme....la cluj tocmai a venit primavara....si ea nea zis asa: "You got PUNK'D!! :evil: ".....ninge afara ca'n munti(cei care s-au uitat la meci stiu despre ce e vorba :rofl: )
 

lorisl

Member
de vis...stateam pe stadion in tricou asa cald era, batea soarele de nu puteam sa stau fara ochelari....maine ma jur ca ies cu foehnu pe afara si contribui la incalzirea clujului
 

bandi87

Member
lorisl a spus:
de vis...stateam pe stadion in tricou asa cald era, batea soarele de nu puteam sa stau fara ochelari....maine ma jur ca ies cu foehnu pe afara si contribui la incalzirea clujului
vin si iti aduc o priza cu prelungitor....numai sa nu pui foehnu pe maxim...ca porma o sa contibui si la incalzirea globala :rofl: si dupa aia numai ficusii o sa mai creasca prin oras :rofl:
 

valentyna

Member
cand am vazut la meci ca ninge la cluj ma luase grija.eu nu mai vreau iarna.......am treaba la gradina.....husc,husc iarna.....
 

vali

Active Member
Moderator
DracuMic a spus:
Am informatii de la surse de incredere ca ai fost toata saptamana trecuta cu marul la solar sa-l prostesti ca a venit primavara :rofl: :rofl: :rofl: .
:) Dac-ar fi numai marul... dar m-am carat cu mai multi :) . Oricum, se pare ca solarul le prieste :D . Mai greu e pana-i dau cu crema sa nu se arda :rofl:
Merii si o dracila
Si mai sunt cativa care vin tare din urma :)
 

bandi87

Member
mi-e ciudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :x (da sunt frumosi :) ) ...acuma macar e soare si totul se topeste :whew:
 

vali

Active Member
Moderator
Desi rusinoase foc :oops: , au inceput sa se deschida. Sunt atat de delicate... Initial am avut retineri, dar se pare ca ma accepta prin preajma :)
 
Sus