Plumbago

Roxana Peled

Active Member
:rofl: Maaama mia! Esti un detectiv pe cinste! :clap:
Mi-a luat zece minute sa gasesc cutia de bere din poza :rofl:
Treaba cu berea e secret profesional, nu mi-am dat seama ca ma dau de gol :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Culmea e ca eu de obicei vad doar ce ma intereseaza, pot intra in casa cuiva si cand ies sa nu stiu ce culoare avea mobila, dar doza aia mi-a sarit in ochi :tavalit: si nici macar nu beau bere :rofl:
Sa stii ca mi s-a intamplat si mie sa fac poze in care apareau detalii pe care le vedeam doar pe urma, asa ca de atunci sunt mult mai atenta :evil:
 

geodezia

Well-Known Member
fetele va rog sa imi spuneti cum se inmulteste aceasta planta . se poate prin butasi ca imi place mult de tot .
multam
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
E foarte ciudat ca in zone cu soare arzator si lipsa de precipitatii aceste plante formeaza gardurii vii dese iar la noi niste plantute in comparatie cu un gard se pleostesc la razele mai fierbinti ale soarelui.Dar...e de inteles caci ghivecele le restrictioneaza dezvoltarea si saracele dau si ele de veste cum pot ca nu se simt prea bine incorsetate intr-un rotocol de plastic .

Am si eu unul rosu micut.Si cum da de soare ...se imbufneaza :oops:

Ma bucur Lore ca ai si alb :roundflower:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eu nu mai am nici albastru si nici alb. Nu-mi puneti si mie albastru la inradacinat daca va rog frumos???:blush:
 

tamara

Member
eu incerc de o juma' de an sa inradacinez, si alb si bleu, si nu reusesc...am pus si lastari tineri, si mai batrani, nimic...mucegaiesc si se duc...:devil:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Saru' mana, Anna, te iubesc! :inlove:
Inradacineaza foarte usor, la fel ca si clerodendronul asa ca n-ar trebui sa fie prea complicat. Eu pun in pastila de turba sau substrat direct cu pahar in cap si in 3-4 saptamani are radacinute
 
Sus