Plante necunoscute

IZA

Active Member
Si eu cred ca este floarea -soarelui, Mali.Te-as sfatui sa o raresti ca sa fie mai zdravana. Smulge fara mila ce este in plus pe langa ea ca altfel nu se vor dezvolta frumos. Cel putin 20cm intre plante ar fi bine. Si eu am semanat si au rasarit destule seminte si le-am rarit , greu, cu nod in gat dar m-am gandit ca nu fac nimic daca le las dese. Are mama o vorba " rarul umple carul" :rofl:
 

fixpix

Active Member
asa... cu raritu... intrebare. floarea soarelui scoasa din pamant...se poate replanta in alt loc? sau nu prea merge la floarea soarelui? ca si ale mele sunt cam dese...
 

irinabv

Active Member
Moderator

irinabv

Active Member
Moderator
Da, e mazariche, ca m-am uitat acum pe google. Trebuie sa-mi iau o vacuta :rofl: Merci mult. Deci prima ramane euonimus.
 

irinabv

Active Member
Moderator
"pomisorii" e doar unul :rofl: dar l-am pozat eu din mai multe unghiuri ca tare era mandru de el :rofl: Oricum are doar 30 cm, asa ca pana imbatranesc eu si mai creste el putin, poate aflu si cum il cheama. :(
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Am primit si eu la intalnire aceasta planta si nu stiu nimic despre cum sa o ingrijesc,frunza pe verso este movulie.Multumesc
 

magda

Active Member
Moderator
Mnina pune din nou poza in album pt. ca asta nu se poate mari; cand o copiezi in album selecteaza o marime mai mare a pozei; cred ca tu ai selectat tiny
 
Sus