Plant Shop

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

levviking

Member
carmenushka a spus:
Unde? Unde? ce targ? :)
Târgul de produse ecologice, naturale şi tradiţionale produse în gospodării şi ferme din România, care se desfăşoară în curte la Institutul de Agronomie şi Ştiinţe Agricole, de pe Bd. Mărăşti, pe aleea de lângă spitalul CF2.
Acest târg are loc în fiecare sâmbătă şi duminică, între orele 9:00-17:00 :!:
 

levviking

Member
Sunt 99% şanse că o să avem următoarele noutăţi:

Abutilon Bella mix
Alcea rosea Chaters Double mix
Sedum forsterianum Medium Oracle,
Sedum oreganum Fine
Sedum reflexum Medium
Sedum spurium Medium Coccineum
Calibrachoa Celebration MIX Vulcano
Bracteantha Dreamtime Jumbo Yellow
Ageratum Victoria F1 Blue
Armeria pseud. Ballerina Red
Dianthus hybrida Allwoodii Alpinus
Heuchera sanguinea Leuchtkaefer
Nicotiana aff. Cuba F1 Mix
Fuchsia Tom West frunze bicolore
Fuchsia Blue Sarah albastru
Anemone hupehensis
Petunia Doub.Pirouette Royal Majesty Mix

Aceste plante nu apar încă în lista de preţ.
Când voi fi sigur că le vom avea le voi introduce în listă.
 

taia

Active Member
Deci Levvi,eu cred ca tu vrei sa ma dea barbatu-meu afara din casa ,cu tot cu flori. :rofl: :rofl: :rofl:
 

victoria

Active Member
Am mai facut o comanda.V-as ruga sa le trimiteti in acelasi transport cu primele,sa nu platesc taxa de 2 ori :oops: :D
 

levviking

Member
taia a spus:
Deci Levvi,eu cred ca tu vrei sa ma dea barbatu-meu afara din casa ,cu tot cu flori. :rofl: :rofl: :rofl:
Doamne fereşte de aşa ceva. :x
Dar când îi puneţi la masă în faţă un ardei iute cu ghiveci cu tot să se autoservească, un soi mai deosebit? vă mai dă afară? nu cred.
Sau dacă la vară îi faceţi o salată de fructe, şi în loc de farfurie folosiţi o floare de hibiscus moscheutos? Îi piere graiul, nu? :rofl: :rofl: :rofl:
 

levviking

Member
victoria a spus:
Am mai facut o comanda.V-as ruga sa le trimiteti in acelasi transport cu primele,sa nu platesc taxa de 2 ori :oops: :D
Desigur, comenzile multiple de la aceeaşi persoană, sunt întotdeauna comasate, sau adunate ca şi valoare, iar dacă depăşeşte 300 lei, se trimite gratuit prin poşta română, aşa că, am să vă rog să mai adăugaţi ceva la comandă :rofl: :rofl: :wink:
Am şters din prima comandă kniphofia. :?
 

taia

Active Member
Am glumit si eu putin ! :rofl: :rofl: :rofl:
Sa stiti ca am in sotul meu un sustinator in ceea ce priveste gradina.De altfel,toata "accesorizarea"gradinii :mobilier,ghivece,ornamente...este 90% creatia lui.Eu sunt cu plantele,el este cu restul,si rezultatul,cel putin pana acum,este minunat.Nu-i asa ? :)
 

levviking

Member
Din păcate nu putem merge în acest weekend la Bucureşti, avem o problemă cu maşina. :cry: :!:
Îmi pare rău, va fi şi timpul frumos, dar asta e ....
Poate săptămâna viitoare.
 

levviking

Member
taia a spus:
Am glumit si eu putin ! :rofl: :rofl: :rofl:
Sa stiti ca am in sotul meu un sustinator in ceea ce priveste gradina.De altfel,toata "accesorizarea"gradinii :mobilier,ghivece,ornamente...este 90% creatia lui.Eu sunt cu plantele,el este cu restul,si rezultatul,cel putin pana acum,este minunat.Nu-i asa ? :)
Felicitări :!:
Aveţi o grădină superbă, am văzut pozele de pe sunphoto, aveţi nişte aranjamente deosebite, în special cele din ghivece. :)
Mă cam enervează reclama la căpşuni căţărători, sau la roşii gigant, dar asta e .... :x
 

levviking

Member
Am găsit soluţia pt a se putea face comenzi la plantele care încă nu sunt disponibile.
La fiecare plantă sub căsuţa unde se introduce cantitatea, scrie data de la care va fi disponibilă.
Acuma puteţi comanda oricare plantă, pt a fi siguri(e), că nu rămâneţi fără.
Livrările se fac în ordinea comenzilor primite.

În sfârşit, a venit primăvara :!: :!: :!:
Spor la grădinărit :rofl:
 

victoria

Active Member
:) Am comandat si restul din lista de dorinte si am depasit si suma de 300 lei,deci fara taxa de transport,nu-i asa :)
Multumesc mult
 

levviking

Member
victoria a spus:
:) Am comandat si restul din lista de dorinte si am depasit si suma de 300 lei,deci fara taxa de transport,nu-i asa :)
Multumesc mult
Deocamdată aşa este, din păcate s-ar putea ca la comenzile lansate ulterior, să se mărească valoarea de la care transportul este gratuit. Costă cam mult transportul din cauza greutăţii prea mari. La valoarea de 300 lei, transportul iasă cam la 100 lei. :x :!:
 

levviking

Member
Cine doreşte petunii curgătoare, sau fuchsia diverse culori, la tăviţă tip pack(10 plante), acceptăm comenzi cu cel puţin o lună înainte de data dorită de livrare.
Preţul este unul avantajos, petunii 35 lei/10 plante, iar la fuchsia 40 lei/10 plante.
Se pot face şi comenzi combinate din alte plante, dar să fie multiplu de 10 plante.
 

levviking

Member
Întrebare către toţi cei care doresc să comande plante.
Cu ce firmă de curierat rapid, v-ar plăcea să primiţi coletele?
Deocamdată am luat legătura cu Fan Courier şi cu Otto Curier.
:nu stiu: :nu stiu:

Vă mulţumesc pt răspuns, indiferent care ar fi el. :!:
 

victoria

Active Member
cred ca va dati seama ca depinde de pret.Daca este unul de bun simt,normal ca prefer un curier in locul Postei Romana care iti mai livreaza cateodata si colete turtite sau le pierde pe drum.
Cred ca toata lumea prefera insa Posta Romana pana la urma din cauza costului scazut,si nu al calitatii serviciilor
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus