Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sorina

Active Member
vai de mine .....Judit draga :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: ." deabia stept sa cada frunzele si sa culeg strugurii " ma intelegi NU ????? :marfa:
 
D

dyayzh

Guest
Nu o sa aiba Iudit, o sa pun si eu umarul la alinarea sufletelor doritoare :D :wink:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Multumim de intentie,dar stii ca nu e nevoie :mrgreen: la noi oricum infloresc!
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
azi:
Si pina diseara va delectez cu inca 2 feluri.Stau sa plesneasca bobocii. :wink:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Asa loviri sa tot avem!
Urmeaza si cea care am luat-o impreuna.Tot azi!
 

Bridget

Member
ufff! tare astept si eu sa infloreasca...
una dintre ele toata iarna m-a amagit cu cate un boboc care s-a uscat si-a cazut. :(
acum le-am scos pe toate la soare si le astept la cotitura. ;-)
pana atunci, ma mai delectez cu ale voastre. :visator:
 

v.cristina

Active Member
Bridget a spus:
ufff! tare astept si eu sa infloreasca...
una dintre ele toata iarna m-a amagit cu cate un boboc care s-a uscat si-a cazut. :(
acum le-am scos pe toate la soare si le astept la cotitura. ;-)
pana atunci, ma mai delectez cu ale voastre. :visator:
eu cred ca nu-i era ceva pe plac de i se usca bobocul fara sa infloresca :gandit: :gandit:

sunt curioasa cum se descurca la aer :? :? poate aceasta era si cauza :idea:

bafta!
 

albela

Active Member
Eu nu am nicunul :cry: . Passi victoria continua sa para ca sufera de ceva ca i se albesc marginile la frunze si apoi cad. Asta se intampla de cand am scos-o afara dar deja are mai mult de o luna si nu isi mai revine. Cele cumparate anul asta nu cred ca vor inflori curand ca nu au inceput nici macar sa creasca :( .
 

iraira

Member
:eek: pai ale mele au rasarit, dar au ramas la 2 perechi de frunze.... :cry: ce i-ai facut de a crescut asa repede mare si frumoasa?
 

AncaS

Member
Mi-a inflorit si mie Passiflora salvata anul trecut din magazin (cumparata cu ganganii) jumatate moarta :D a mea e afara din martie iar acum e plina de boboci... Azi s-au deschis primele 3 flori :)





Ma bucur ca n-o deranjaza ganganiile si nici vantul :D
 

tranda09

Member
iraira a spus:
:eek: pai ale mele au rasarit, dar au ramas la 2 perechi de frunze.... :cry: ce i-ai facut de a crescut asa repede mare si frumoasa?
Probabil pamantul este cheia. Cand am pus eu semintele i-am dat jumatate de plic si vecinei mele. A pus si ea semintele dar acum ale ei sunt cum zici ca sunt ale tale, cu 2-3 perechi de frunze !!!!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus