Pandorea

cornelia

Fondator
Membru staff
Pandorea e sensibila la paduchii lanosi. Daca s-a molipsit, cu greu o scapi. Si are nevoie de spatii deschise. Nu e o planta obisnuita de interior.
 

albela

Active Member
Pandorea mea se pare ca a trecut cu bine peste atacul de lanosi. Ii dau frunzulite noi :D .
 
D

dyayzh

Guest
Pandorea mea inceara s se reabiliteze dupa inghetul din seara de Revelion cand am uitat geamul deschis la balcon :(
 

ena

Member
Am comandat si eu o pandorea, dar dupa ce am citit acum ma cam apuca groaza... Dar oricum nu mai am ce face. Daca o sa fie ok poate facem schimb...
 

albela

Active Member
Sunt foarte fericita ca pandorea mea se pregateste sa deschida prima floare. Avand in vedere ca am trecut cu ea prin ceva probleme (inclusiv paduchi lanosi asta iarna) si nu aveam prea mari sperante de la ea, iata ca e o harnicuta si o supravetuitoare :D .
 
D

dyayzh

Guest
Cred ca esti printre putinele care au reusit sa faca o pandorea sa infloreasca. Felicitari!!! Si e superba....
 

albela

Active Member
Multumesc dya. Cred ca a inflorit pentru ca nu i-am dat prea multa importanta. Am tratat-o ca pe toate celelalte (nu ca pe o acidofila). Are pamant normal de florarie, ii pun ingrasaminte pentru plante cu flori saptamanl si cam atat :D .
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Este!A zis cumva, cineva ,cindva ca NU???La mine nu a inflorit inca dar mai are putinel.Sper :( Exista si cu altfel de flori.Cu "chi" sau alte culori.Cine are ar trebui sa punem de un schimb :)
 
Sus