Oxalis

D

dyayzh

Guest
Am impresia ca adenophyla este o planta mai sensibila. Nici la mine, nemutata chiar in alt ghiveci, nu mai are nici macar un boboc. Fetele care au acest oxalis..cum se comporta la voi?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
E in acelasi ghiveci,nu i-am schimbat pamantul.E vesel dar flori ....din suflet!
 

sorina

Active Member
eu nu ma las asa asor :evil: :evil: :evil: Am si cint in fiecare zi :wink: :wink: :wink: :wink: sau sa-i spun o poezie in ficare zi ca talent la cintat IOC :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu l-am impartit cu Tina .Nu stiu la ea ce face dar la mine a facut sporadic cite o floricica.Am impresia ca vrea multa apa.Cum nu are cita ii trebuie isi lasa frunzele.
Eu zic sa ii cintam de multumire ca traieste si inca nu s-a terminoiu cu el :(
 

karmenutza

Member
Eu pe ai mei ii ud destul de rar, recunosc :oops: Sunt cocotati in tavan dar cand sunt mai uscati, nu li se mai deschid frunzele ziua, raman inchise. Cum le pun apa, isi revin.
 

Roxana

Active Member
este foarte frumos! sa te bucuri de el!
de astzi am si eu Oxalis. :) Dar vad ca nu au bulb, ci radacina. Este posibil?
 

sorina

Active Member
Vreau sa va zic ca din semintele de oxalis valdiviensis au rasaririt vreo 2-3 ( din vreo 20 seminte ) DAR ........... :dans: :dans: :dans: FACE FLORICICA . Astfel ma consider o norocoasa . Revin cu poze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

zaher

Member
Gabiuta a spus:
Sa stii ca e fitzos adeno.
Am cumparat si eu un ghiveci de la Deco Flora.
Mi-au spus ca trebuie schimbat in ghiveci mai mare.
M-am executat. Acum din 3 cate erau in ghiveci, doar la unul mai are frunze noi, creste greu, la ceilalti doi parca s-au ars frunzele. Au soare dar le dau si apa.
Nici nu poate fi vorba de flori la mine deocamdata.
 
Sus