Osiria

bebe Iris a spus:
Am comandat Osiria la Ciumbrud...
Astept confirmarea, am vorb la tel si zicea patronul ca trebuie sa verifice daca mai are sau doar la toamna.
Mi-e teama ca daca o sa vada ca vreau doar 4 bucati nu o sa vrea sa se complice cu mine... :(
Dar unde sa pun mai multi, ca stau la bloc! :)
Asa ca am mai adaugat si 4 buc de Twist la comanda; acum cu 8 buc sigur zice ca a dat lovitura!!! :rofl:
Daca te induri vinde-mi si mie unul,sau daca mai poti adauga 2 Osiria la comanda ta.Fac cinste!
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: Daca-mi raspunde si are, o sa-i zic sa mai puna 2. Daca nu vrea asa de putini cat vrem noi, o sa facem colecta de la toti vecinii si cunoscutii si o sa comandam cati vrea domnul respectiv :rofl:
Astept o saptamana si il sun iar, vad ca nu da semne de viata, defapt a trecut doar o zi :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Daca are si se poate, ma bag si eu :oops: Nu de alta, dar un trandafir in plus nu strica niciodata si atatea discutii si poze pro si contra au fost legate de acest trandafir, ca ma bantuie rau curiozitatea :)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
orice trandafir e frumos asa ca nu va regreta nimeni niciodata dar sa ai insa cateva specii diferite in plus :evil:
 
Eu am vrut sa iau de la bakker dar google-ind pe-aici si pe sunphoto am vazut canu merita.As da,sa mor eu 400 de mii pe el daca iese ca-n poza.Eu i-am vazut vii,deci sunt.Dar daca nici nu iese,nu innebunesti?
 

bebe Iris

Active Member
Uitati-va pe site-ul Profi Family, Ciumbrud.
Nu arata ca si ala din catalogul Bakker, eu zic ca e un pic diferit, adica mai credibil ptr Romania si gradinile noastre...
 
Nu e achizitia mea.Eu doar google-esc atunci cand vreau sa comand ceva.De fapt,asa v-am descoperit si m-am inscris ca sa pot citi de unde va cumparati bulbii si ce parere aveti despre furnizori.Asta a fost demult,dar obiceiul a ramas.Eu nu am bani foarte multi si am liste facute pe 2-3 ani.Dau banii,daca mi se pune pata dar sa fie,mai!Acest Osiria e o dorinta din 2008.Dar e tot dorinta!Am amanat mereu pentru ca....si-acum pentru ca nu merita,de la ei.Eu asa vad forumul:un ajutor
-daca eu am fost pacalit,inselat,spun,ca sa nu o pateasca si altul.Daca a fost by mistake,sa fie mai atenti si sa nu se mai repete.
-daca am o sursa spun,ca sa poata avea si altii parte de flori frumoase la bani,putini.
 

bebe Iris

Active Member
:cry: gata, m-am linistit. L-am sunat dinnou.
Nu vrea sa trimita prin posta sau curierat, indiferent de cantitate, dupa ce acum 3 zile zicea ca e ok.
Singurele doua variante sunt sa merg eu la Ciumbrud sau sa vina candva el la baia Mare, putin probabil :cry:
Nu-i nimeni din Aiud pe forum doritor sa ne ajute? :rugaciune:
 
Sus