Obiecte decorative create de noi

sorina

Active Member
Gabiuta a spus:
Le-ai facut din castroane vopsite?? :eek:
Da Gaiuta sunt castronase rosii , nu am vopsit nimic , am taiat doar niste ghivece de culoare alba din care am confectionat bulinele si le-am lipit cu pistolul cald :wink: :oops: De cum am vazut castronasele de culoarea asta rosie tare mi-a venit ideea :rofl: :rofl: :rofl:
 

sorina

Active Member
buburuzele inca " zboara" :rofl: :rofl: dar am msteit o pisica si un melc ( dupa ce am taiat frunzele la irisi , si crini vreo 4 roabe pline si am sapat gardina )
Am facut un experiment pe care il aveam in plan si am realizat aceste 2 figurine cu 2 materilae diferite . Eu vi le arat si sper sa va placa . :? :? Personal sunt mai putinmultumita de melc dar acum stiu care material e mai bun :wink: pisica si melcul
 

sorina

Active Member
Corect . Doar ca sunt pe suport de Polysiren expandat . Ca metoda de lucru ceam mai eficienta este cea cu gips ( amestecat cu nisip pentru textura ) . Se lucreaza mai usor se usuca mai repede si nu crapa . Cimnetul se intareste repede in timpul lucrului dr la urma se usuca greu si crapa :| :| :|
Am mai lucrat o egrete dar nu mai am gips si trebuie sa fac rost de niste fier pt picioare :wink: :wink: :wink:
 

sorina

Active Member
Nu am mai avut timp s-o termin dar ii vine ei rindul . I-au crescut intre timp melcului cornitele ca i-am cintat :rofl: :rofl: :rofl:
 
Sus