Obiecte decorative create de noi

gty

Member
sorina ceva noutati
iaca eu am vopsit ceva pietre si le-am pus prin gradina



si un peisagist pitic :)
 

Blitz

Active Member
Ce super-idei aveti! La primavara voi incerca sa ma las "inspirata" de voi (adica sa sterpelesc din ideile voastre :oops: )

Apropos: melcul poate sperie limacsii :rofl: :rofl: :rofl:
 

sorina

Active Member
gty a spus:
sorina ceva noutati
iaca eu am vopsit ceva pietre si le-am pus prin gradina



si un peisagist pitic :)


Egreta mea a ramas la stadiul de schelet nu am terminat-o :( :( :( am avut de lucru cu pusul muraturilor :rofl: :rofl:
Ceea ce ai facut din aceste pietre este exceptional , ideea este foarte buna si la indemina oricui ( are curaj si talent) Deci se poate :wink: :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Superbe pietrele! Cel mai mult imi plac cea cu panza de paianjen si cea cu urmele de pasi. :D Minunate!
 

gty

Member
pai..
mai sapa unii o groapa , mai fac renovari etc.
am mai gasit si pe drumuri , pe ici pe colo
acum caut pe la munte una mare si plata , cam sa semene cu un munte in miniatura ( sa vad cum o transport)
astea mai micute se mai gasesc si pe la rauri
am mai facut si o movilita , tot din pietre
 

veretregn

Active Member
gty a spus:
pai..
mai sapa unii o groapa , mai fac renovari etc.
am mai gasit si pe drumuri , pe ici pe colo
acum caut pe la munte una mare si plata , cam sa semene cu un munte in miniatura ( sa vad cum o transport)
astea mai micute se mai gasesc si pe la rauri
am mai facut si o movilita , tot din pietre

Foarte fain. La fel procedez și eu. Reciclez cam tot ce se poate recicla... și poate fi util. Aș propune chiar să se deschidă un topic referitor la recilare și la mici trucuri pentru grădinărit...
 

mg

Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Nu sint pe tema caci " obiectul " meu nu este pentru gradina ci pt casa .
Vreau sa va arat ce se poate dintr-un bec cu incandescenta ...o mini vaza de flori , in cazul de fata .
Pe acelasi principiu se poate face si o candela ...
Am pus in album numai citeva poze . Intentionam sa fac un suport de piatra sau lemn dar n-am gasit nimic potrivit . Pina gasesc ceva , vaza sta atirnata intr-un surub din bucatarie . :)
Toata chestia a durat circa 15 min .http://s675.photobucket.com/albums/vv11 ... ndescenta/
 
Sus