Multe plante

geodezia

Well-Known Member
lasa ca ma uitai la yurta si iau pomi de la yurta ca sunt cei mai ieftini vad ..vreu neaparat cais, par rosu , visin si oi mai vedea io ce mai vrea sufletul meu
 

geodezia

Well-Known Member
in iarna adica prin dec luai de la multe palnte ca ma minca stiti voi ce kalmia si liliacul ala indian cu nume greu budj..stiti voi mai departe acu sa vad daca le-o fi bine ... aha si luai si deutezia aia azalee nu am noroc de ele si nici rododendroane cu aste anu ma mai incurc ca nu vor la mine si pace cum nu vor nici orhideeele
acu imi inflorira agnitusii mov venii fii-mea tipind pe sala ca daaca ii vazui inflroiti ... bine ca inflorira acu si la vara sa nu aiba flori ca iar ii ciumpavesc de le sar ochii
 

claude

Well-Known Member
Moderator
si site prost facut, fara informatii, cu nume la plante cum le-a sunat lor la ureche (si le-a sunat aiurea :evil: )
 

geodezia

Well-Known Member
credca sunt vecini nostri cu steaguri ..poate in necunostiinta de cauza sau limba va zic eu ca am comandat ceva si mi-au zis ca vine dupa 10 feb as aca va tin al curent ce si cum daca sunt seriosi marfa de calitate etc
 

maxie

Member
Rumba si Double Delight pe care ii gasim in orice super market cu 6 lei , la ei sunt 118 ron???!!!!
 

belisima

Well-Known Member
si au niste poze photoshopate... :bolnav: mi se pare mie sau poluam topicul unei firme serioase cu discutii despre alta firma? :idea:
 

cristinaf

Well-Known Member
Eu mi-as dori de la ei o echinaceea Leilani... sper doar sa o mai aiba si in oferta de toamna. :rugaciune:
 
Sus