Multe plante

A

Anonymous

Guest
multumesc mult,deja m-am uitat pe ele..sint tare interesante cele doua adrese..
Spune-i lui barbata-tu sa se ia de minutza cu nevasta-mea. :rofl:
 

iris

Active Member
Daca va uitati la adresa de contact coincide cu cea a distribuitorilor sieberz.hu
Nu stiu ce sa zic...... :? oare aceasta firma vinde produse importate de la siberz :gandit:
 

iris

Active Member
Azi am dat o fuga si pana la magazinul lor.Nu am calculat bine cate fire de vita-de-vie am nevoie si am fost nevoita sa mai cumpar 25 de fire pt. a umple golul ramas.Preturile sunt cele de pe sait insa mie nu mi-au oferit cei 20% reducere (adevarul e ca am uitat sa-i trag de maneca tot admirand cat una cat alta, dar nu e mare paguba ma consolez cu ideea ca, asa am ales eu ce am vazut mai frumos nu mi-au trimis ei ce au dorit).
:) Si daca tot eram acolo mi-am cumparat un liliac violet cu flori duble la 50 Ron avand o inaltime a plantei (fara ghiveci ) de 1 metru.
Dar ce vazui' si nu am putut sa-l iau datorita inaltimii (nu-mi incapea in masina) un magnoliu cu flori violet inchis, tot asa cu balot mare de pamant la 95 Ron. Inaltimea era de 1,30 cm (planta fara ghiveci ).
 

iris

Active Member
:aoleu: Aoleu am uitat sa va spun, am intrebat si de acel minunat Hibiscus syriacus Variegatus insa mi-au spus ca :secret: fie vorba intre noi (nu pot onora comenzi deoarece plantele pe care le-au primit nu au inmugarit si nu pot trimite clientilor plante de o calitate inferioara). Frumos din partea lor.
Iata si achizitiile mele
http://irismihnea.sunphoto.ro/Achizitii_2009
 

dana_rusu

Member
aha pai poate pleaca si sotul meu la munca pana vine comanda ca nu stie de ea si chiar i-mi spunea ca deja are ciuda pe ostas ca numai bani a cerut in primavara asta :wink: pe de alta parte abia astept sa vina vad eu ,daca nu mai postez sa stiti ca am interdictie :cry: :cry:
 
Am cumparat si eu de la ei de la magazin direct coacazi negri si agris...si sunt foarte multumita.
Sa stii iris ca si eu am observat ca adresa lor coincide cu cea a distribuitorilor sieberz.hu.Pe plicul in care am primit catalogul de la sieberz era aceeasi adresa din Oradea. :? :eek:
 

gomez99

Well-Known Member
iris a spus:
Dar ce vazui' si nu am putut sa-l iau datorita inaltimii (nu-mi incapea in masina) un magnoliu cu flori violet inchis, tot asa cu balot mare de pamant la 95 Ron. Inaltimea era de 1,30 cm (planta fara ghiveci ).
violet inchis ar trebui sa fie nigra. frumoasa floare, da mai sensibila decit celelalte, zice lumea. si pret bun. daia e bine sa vezi cu ochii tai...
 

dana_rusu

Member
fetelor ,astazi am primit celebrul hibi rosu variegat de gradina si alte doua tufe de flox si iarba decorativa,ce voiam sa va spun este ca arbustul arata foarte bine este plin de frunze,tufele sunt cam jumulite dar intr-o zi doua sper sa se faca bine.
 

iris

Active Member
dana_rusu a spus:
fetelor ,astazi am primit celebrul hibi rosu variegat de gradina si alte doua tufe de flox si iarba decorativa,ce voiam sa va spun este ca arbustul arata foarte bine este plin de frunze,tufele sunt cam jumulite dar intr-o zi doua sper sa se faca bine.
Nu mai intzeleg nimic. :? Ma bucur ca ti-au onorat comanda insa eu tot nelamurita sunt de ce mie mi-au spus ca hibi nu este ok. :nu stiu:
 

dana_rusu

Member
poateau dat frunzele in sera mai repede si i-au trimis,este cam de 40cmdar stufos eu am sa-l fac arbust cand isi mai revine ,oare pot prinde lastarii? :?
 

iris

Active Member
dana_rusu a spus:
poateau dat frunzele in sera mai repede si i-au trimis,este cam de 40cmdar stufos eu am sa-l fac arbust cand isi mai revine ,oare pot prinde lastarii? :?
Nu stiu cum sta treaba cu inmultirea precis vei gasii informatii pe forum. :nu stiu: Felicitari . :)
 

iris

Active Member
:) Fetelor poftiti la reducere :) Am primit un mail in dimineata aceasta de la www.florisifructe.ro care spune asa
Stimati Clienti,
Ati vazut o planta mult dorita, dar vi s-a parut prea scump? Acum e timpul
sa il cumparati!
Oferta speciala de vara, 25% reducere la toate plantele din oferta
webshop.
Toate plantele din oferta sunt in ghiveci, ele se pot planta chiar si vara
fara nici o problema. Plantarea sa fie efectuata in orele de dimineata sau
dupa masa, cand nu sunt calduri mari. Daca totusi nu doriti sa il plantati
inca, ele se pot tine cateva luni fara nici o problema in ghiveci.
De ce sa stati la rand , sau in trafic pe caldurile toride de vara,
comandati comod in racoare de la dumneavoastra acasa, si plantele vor sosi
la usa dumneavoastra!
Informatii suplimentare gasiti pe pagina web www.florisifructe.ro sau
www.struguridemasa.ro .
Nu ratati ocazia, daca doriti ca gradina dumneavoastra sa fie mai frumoasa
ca a vecinului!
Va multumim pentru atentie si dorim o vara placuta,
SC Mobilro SRL, Oradea
str.Muntele Gaina nr. 10/A
www.florisifructe.ro
 

paula

Member
multumim mult Iris pentru informatie , imi fac cu ochiul niste trandafiri si o clematita grena :wink:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Intr-adevar au o oferta buna, clematitele grena imi plac si mie, dar totusi taxele de transport mi se par cam mari. 10 lei taxa de ambalare si 28 lei curierul? :(
 
Sus