minisera

bebe Iris

Active Member
la Kaufland saptamana trecuta erau 100 de lei, mi se tot scurgeau ochii dupa ele, ce bine mi-ar fi prins una... :roll:
 

iris

Active Member
michaela a spus:
Iris, felicitari si multe plantute in sera.... :D E draguta foc :D iarna o incalzesti?
Nu stiu cum va fi la iarna dar acum fiind in curte pana am sa o mut la locul definitiv de la mosie o incalzesc peste noapte cu un radiator mic atat cat sa nu scada temperatura sub 10 grade in rest ziua mai ales cand bate soarele pe ea sunt nevoita sa-i deschid geamurile fiind foarte cald .
 

mama4you

Member
asa ceva..o minisera de genul asta..se gaseste in supermarket....sper sa nu fiu certata..nu fac reclama....am vazut la ploiesti la kaufland...cu 100 roni! cumnata mea a luat una vara trecuta..din pacate cusaturile nu au fost prea stralucite la materialul din plastic..insa florile su fost frumoase foc!
 

helisananca

Member
pfiuuu e cat jumate de apartament... :) eu nici balcon nu am ce sa mai eu v-am zis ca dorm cu florile in cap :rofl: :rofl: pt ca nu am unde le pune
 

bebe Iris

Active Member
helisanca esti de coma :tavalit: cum dormi tu saracuta de tine cu florile pe cap :hug:
esti super tare!
dar sa stii ca-i micuta minisera, nu-i cat juma de apartament...
oricum esti o scumpa :D
 

helisananca

Member
:oops: :oops: multumesc..pai sa iti explic :) 2 camere fiind fara balcon :roll: in dormitor la mine am pat dublu si cu 2 noptiere..pe noptiere ghici ce este??? :rofl: cate 2 -3 ghivece .... :)
 

sicamin

Member
Pocalinda ,minisera am cumparat de la Praktiker cu 100 roni si are dimensiunile din poza (este la pachet si se ansambleaza acasa)
 

michaela

Active Member
Si mie mi-ar place o astfel de minisera... as scoate o parte din plantele de apartament.... dar problem mare de tot este :vantul :cry:
 

mama4you

Member
si la mine bate vantul rau de tot....dar din proiectul d-nul...inteleg ca este rezistenta!

eu ma gandeam sa fac ceva de genul asta dar la dimeniuni mai mici..sa cumpar folie din magazin...mai groasa, sa o trag la masina de cusut..in forma unui patrat..si sa ii aplic un fermoar..sa fie exact ca cea din magazin!

o sa incerc...
 

michaela

Active Member
Te-as sfatui sa incerci cu folie dintr-aceia ca pentru prelate... altfel nu vad cum ai putea sa cosi folia ... folie :)
din cate cunosc eu la solarii se lipeste acea folie groasa ,speciala, de cusut........... nu cred, se sparge! :!:
 
Sus