Leandru - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tamara

Member
kerkyra a spus:
Parca Tamara spunea ca nu a gasit nimic acolo (Baumax Craiova). Oricum se cere o vizita, nu am mai trecut de saptamana trecuta, cand nu era nimic interesant.
Da, am trecut si nu aveau. Cand am intrebat daca mai primesc, s-au uitat asa mirate la mine, de parca cine stie ce le-as fi intrebat :?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Iris ! sunt superbi ! mai ales primul ! eu m-as bucura de asa o incurcatura :) cred ca mai bine le desparti !si eu zic ca e Apricot queen ,sau o fi Provence ? :? dar cred ca Provence e mai inchis !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Iris, sunt superbi amandoi, da' si ce daca ii ai in acelasi ghiveci, dupa mine se armonizeaza culorile, asa ca o sa ai o tufa bogata bicolora! :wink:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
dar e posibil ca unul din ei sa cresca mai viguros si atunci celelalt nu prea o sa aiba sanse sa fie frumos ,dar se poate incerca :D
 

iris

Active Member
claude a spus:
Iris, sunt superbi amandoi, da' si ce daca ii ai in acelasi ghiveci, dupa mine se armonizeaza culorile, asa ca o sa ai o tufa bogata bicolora! :wink:
Nu e bine sa ramana asa cuplati pt. ca atunci cand voi vrea sa tai butasi din tufa nu voi mai stii care lastar e de la care soi deci nu e ok la mine e musai sa fie ordine si disciplina :idea:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator

nou intrati in mica si dragalasa mea colectie....
Un somon batut cumparat de la Dl.Popescu si cel cu flori superbe de la Ana careia ii multu-multu frumusel :rose:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ai vazut ca are casa noua?Nu?
Lasa ca ne facem noi mari si ne mai aducem si alti frati.Nu-i asa Ana? :rofl: :*
 

vist

Member
...frumosi tare!!!...chiar imi plac!!! Dar lasa, no sa am si io o colectie mai bogata????Atunci sa vedeti voi!!!
Felicitarile mele!!!...ptr. toti!!!
"Sunteti minunati, voi cu leandrii vostri fantastici!!!"
 

iris

Active Member

iris

Active Member
sannamaria a spus:
Iris! Pucci ,azi a inflorit si cel de la tine ,maine fac poze :) mersiiiii :D
:) Yupiii abia astept sa-l vad . Eu mi-am mutat o parte din leandrii pe balcon acolo ii pot scuti de ploaie sa am parte de flori mai mult timp. Le-am schimbat si ghivecele am gasit de vanzare la Dacardi ghivece mari realizate dintr-un plastic mai cauciucat care nu crapa usor si au si manere :) doar o hiba e se incalzesc la soare asa ca am planificat sa le realizez cutii din scanduri cam asa ceva
http://irismihnea.sunphoto.ro/Diverse/19815879 ( poza nu-mi apartine ) nu sunt estetice dar sunt practice. Asa voi masca ghivecele negre mult mai inestetice de cat aceste cutii lacuite.
Acestia sunt o parte din leandrii grupa mijlocie
http://irismihnea.sunphoto.ro/Leandrii_2011/41377974 :)
 

miki70

Active Member
Iris ce ai tu acolo? Padure de leandri? :eek:

Mi-a venit si mie o idee cum sa protejez ghivecele de caldura, mai ales puii mici. Ghiveci pus in alt ghiveci iar intre ele nisip sau pamant :wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus