Leandru - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai las-o sa se coaca. Adica treptat trebuie sa devina maro. Atunci se presupune ca semintele sunt numai bune de cules. Dupa aceea incearca sa le plantezi. Ce-o sa iasa, vom vedea. :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Semintele draguta mea sa le pui mataluta pe servetel umed si sa le impachetezi frumusel daca vrei sa si rasara ceva.Apoi le pui in pamint .Iar cind nepotii tai vor fi de insuratoare o sa ai un leandru inflorit :rofl: .Glumesc. :twisted: Nu nepotii.............
 

zamfira

Member
Violeta , las-o pana se deschide ea singura .Atunci semintele sunt coapte .
Am si eu anul asta la vreo 4 leandrii seminte in devenire .
Daca sunt doritori, cand se coc , donez cu mare palcere .
 

valentyna

Member
leandrul meu e marisor,are aproape un metru inaltime si 2 ramuri dar nu vrea sa infloreasca.ii administrez vitaflora5 si miracolo verde dar nu vrea de nici unfel.altceva ce sa-i mai fac?stie cineva?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Unde il tii???Si chiar nu imi dau seama daca ii oferi ce-i place cum de nu vrea sa faca flori :?
 

oana_oana

Member
valentyna a spus:
leandrul meu e marisor,are aproape un metru inaltime si 2 ramuri dar nu vrea sa infloreasca.ii administrez vitaflora5 si miracolo verde dar nu vrea de nici unfel.altceva ce sa-i mai fac?stie cineva?
Eu tin leandrii la soare si chiar le place. Seara primesc apa multa si totul este ok.
 

nutilepadat

Active Member
Violeta draga mai bine iti facem noi viteza la niste lastari de leandru catre tine sa nu imbatranesti degeaba :rofl:
 

vivi23ro

Member
Gabi Gabriela ce culaore au leandri care ti au facut pastai?
mie in sf mi se prinde ceva anul asta dupa atitea nereusite. astea sint pozele de la ,,parinti..


 

Andrada

Member
La mama in curte, isi duc viata cativa leandrii roz si albi pe timpul verii, dar iarna se muta in casa. Anul trecut ne-au facut surpriza sa ne faca pastai si seminte. Semintele se aseamana putin cu cele de papadie, doar mai mari. Le-a plantat in primavara mama in ghiveci, dar nu au incoltit. :?
 

nutilepadat

Active Member
Cand am auzit ca voi aveti pastai la leandrii am dat si eu fuga la ei sa ii inspectez :rofl: si ce credeti si la mine cel alb are 2 pastai :eek:
dar sa va arat si ceva imagini ca asa se cade nu?
 

yca

Member
sunt minunati Nuti al meu cel alb face o singura floare si cand se usuca face alta in loc , dar nu s-au intalnit doua inflorite :(
 

sorina

Active Member
i

In mod cert anul acesta leandrii au ocupat locul 1 la
- inflorire repetata
- probleme deloc
-crestere rapida
-parfum
-frumusete
- inradacinare
deci nu pot sa spun decit ca este o planta MINUNATA !!!! :D :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus