Leandru - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Tina

Active Member


Si mai am unul presupus galben, luat de la Simfonie.. abia astept sa vad ce si cum e.. :wink:
 

oana_oana

Member
Wow Tina ce frumuseti. Sa-ti traiasca si sa vedem si ce surpriza iti face si leandrul galben.
Adranam mersi mult. Deja sunt hipotizata. Haba n-aveam ca exista.
 

adrianam

Well-Known Member
Si eu, si eu! :D



Din pacate cel galben nu este prea fotogenic, asa ca am amanat sedinta foto cu el! :(
 

oana_oana

Member
Viovett sa-ti traiasca comorile. Sunt superbe floricelele. Miroase careva?
Adrianam nici o flaore nu are cum sa fie mai putin fotogenica. Mai ales leandu' galben care este atat de ravnit printre pasionati. :salivat:
 

adrianam

Well-Known Member
Este un galben pal dar are multe flori parca arse de soare, de ce nu stiu.
Sau poate nu-i aigur sufiicienta apa, pentru ca s-a lugit dupa lumina si are multe crengute cu flori?
 

oana_oana

Member
Adriana baga-l in soare direct si apa multa. Eu seara pe la 22-23 pun furtunul pe el si il ud pana la "chiloti" :rofl: Asa il scap si de eventualele oratanii care ar vrea sa-l atace.
 

adrianam

Well-Known Member
Mai mult soare decat are acum nu prea pot sa-i dau, ca il am pe balcon, iar apa incerc ca-i dau zilnic, dar cateodata nu am timp.
Sa vad, poate fac niste permutari si ii gasesc un loc mai la soare si poate am timp sa-i pun si un ghiveci mai mare.... :?
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ce de minunăţii! Să vă trăiască! Felicitări!

Dar nu mai intru pe aici, fiindcă mă îmbolnăvesc! :) :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Lume lume, care vreti oarece leandri dati fuga la Mr. Bricolage. Culori: alb, roz, crem, siclam, rosu - cu floare simpla, semidubla si dubla. Aspect de pomisor cam de 1 m inaltime, cu ramificatii. Pret ... parca undeva pe la 60 lei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus