Leandru - partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Claudia ,are dreptate ! Tu vrei sa ne convingi ca plantele e avem noi si nu sunt rezistente la frig defapt sunt ..sau ce :? parca si la canna am vazut ca ca scriai ceva de genul :x

leandrul rezista pana la -5 grade ,poate l-ai vazut in gradina dar iarna e scos de acolo !
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
laural a spus:
Oare e tarziu acum sa mai tund leandul asta ?


Problema e ca nici nu stiu cat ar trebui sa tai din el. Daca il las asa copacel si ii scurtez doar cele 4 ramificatii din varf o fi bine ? :oops:
nu cred ca e foarte tarziu dar ar cam fi timpul sa actionez daca vrei sa-l tunzi anul asta :D
daca-l vrei copacel ,tai cele 4 ramificatii la a treia frunza friecare ,iar daca-l vrei tufa atunci tai de jos ,cam la 20 cm :D
 

lelia

Well-Known Member
Multumesc !
Si eu sunt incantata ,nu credeam ca va lstari asa frumos ,acum imi doresc sa nu mai creasca asa repede .....
 

ghia_don

Active Member
cind ii vad pe ai vostri ce frumosi s-au facut, parca imi pare rau ca nu i-am tuns si eu la timp, dar mi-a fost mila ca aveau flori...Acum cred ca e prea tirziu..
 

popescu gp

Well-Known Member
Anamaria ce frumuseti ai tu acolo;sincere felicitari;ai mei fiind cocotati pe un zid de delimitare ca nepotelul sa nu ajunga la ei vad ca dupa prima inflorire nu mai au de gand de flrori.Eu mai astept poate se mai gandesc sa faca floricele.
 

lelia

Well-Known Member
Un pitic de la piata ...



florile sunt micute ...si frunzele imi par mai mici si mai subtiri decat la ceilalti,as sa ramana si el pitic ....imi place ....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus