Indragostiti de trandafiri

mirela06

Active Member
Pai caldura soarelui este cea care arata culoarea galben. Si asta inseamna viata, rosu energie debordanta, alb, puritate ssmdeparte. Uite unde era povestitoarea si romantica din mine si asta numai din cauza ta Numauita :rofl:
 

Mali_

Member
Au inceput si trandafirii mei sa ma bucure. Unul urcator plantat in primavara asta: , un urcator de anul trecut , Graham Thomas si si niste pitici adusi anul trecut din Grecia: , ,
Si sa nu uitam copacelul meu drag
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ce frumosi sunt, bravo voua! Astept cu mareeeeeeee, mareeeeee interes sa vad si eu trandafirii mei infloriti - deocamdata se pregateste o tufa plantata anul trecut, restul sunt in stadiu de boboci. :astept:
 

ghia_don

Active Member
Toti trandafirii sint frumosi!! :D Mai mari sau mai mici, mai pletosi sau mai drepti, fara parfum sau foarte parfumati, orice culoare ar fi , ne incinta privirea si ne "inmoaie" sufletul :D ...
Bobocii trandafirilor mei sint gata sa "pocneasca", dar azi le-am mai facut un tratament cu un insecticid si un fungicid...asa preventiv, mai ales ca am citiva care sint sensibili la fainare. Anul asta vreau sa-i tin din scurt si sa nu mai am probleme cu ei.
 

Mali_

Member
De anul trecut, cam pe vremea asta. Mai am unu roz, de partea cealalta a intrarii in foisor, dar se pare ca e mai puturos un pic, dar e plin de boboci.
 

albela

Active Member
Trandafirii vostri deja se trec si ai mei nu au deschis inca nici un boboc. Desi si la noi a fost foarte cald. imi inchipui cum a fost de cald la voi de au fost asa harnici :eek: .
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Albela, nu fii dezamagita :D si eu stau si-i pandesc pe-ai mei...azi sper sa pot poza prima floare pe anul asta.
 

albela

Active Member
Nuuu, nu sunt dezamagita, dar abia astept sa isi dea drumul si ai mei, mai ales cataratorii care sunt in al doilea an si au ceva bobocei :D .
 

mirela06

Active Member
Dana . Sunt superbi. Sa-ti traiasca, iar Mali asa cum m-au uimit ai Danei, acelasi lucru patesc uitindu-ma si la ai tai. De unde ai luat Rumba si trandafirul alb catarator.? Fetelor sa fiti fericite, aveti niste minunatii, iar eu, cum sunt obsedata de trandafiri, ma tot uit si-i admir. Poate asa , daca-mi doresc atit de mult, am sa gasesc si eu sa pot avea. :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Primii pe anul asta (daca tot a venit valul asta de caldura ma astept sa ma infloreasca vreo cativa):

e un trandafir plantat anul trecut, il cheama Pernille Poulsen :D
 
Sus