In gradina la serviciu

cornelia

Fondator
Membru staff
NU MA MAI OCUP DE GRADINA DE LA SEVRICIU. FUMEG de enrvi. Noii nostri vecini au folosit clematitele pe post de sfori. Au aruncat tigari in flori, le-au calcat in picioare si le-au umplut de gunoi.

Atata nesimtire n-am vazut nici printre vaci.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Of, dupa ce atata m-am suparat si m-am napustit cu plangerea in protap la director ... unele lucruri s-au mai schimbat. Insa tot mai sunt muieri care arunca scrumul de la tigari in flori. Fix peste garofitele mele roz. :eek:f: Azi cu greu m-am stapanit sa nu le fac scandal.

Si in mijlocul acestui duel permanent....

 

gty

Member
ce nesimtire
cind stii ca unii muncesc si incearca sa faca ceva frumos , vin taranii si strica totul
asa educatie asa comportament
nici o data nu ai sa-i educi pe astfel de oameni , parca fac expre
dar poate natura le va arata ce poate sa faca si fara ei
spor la treaba Cornelia si aratale ce poti- ingrijestele in continuare cu dragoste
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sa-ti spun drept mi-au taiat elanul. :( Mai misc pe ici pe colo, dar e aproape nimic fata de ce faceam anul trecut. Era boboc curtea si gradina anul trecut. Totul aranjat, udat, maturat.







Acum ... :mrgreen:
 

dorina642004

New Member
Dar daca ati pune un afis ,tablita etc..langa flori ceva rautacios dar si ironic , de exemplu" Scrumul de tigara dauneaza florilor, fumatul insa grav sanatatii " ori alte variatiuni mai dure de atat . Cine stie poate se misca putin nesimtirea.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A mai inflorit o hortensie, una mica albastra. Si se pregateste un crin de toamna care nu are decat 10-15 cm. :eek:
 
Sus