Ierburi decorative

claude

Well-Known Member
Moderator
Au inceput sa se coaca semintele la Pennisetum alopecuroides. Daca doreste cineva, sa-mi spuna, ca-i trimit
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris, cred ca-i miscanthus sinensis. Clar nu e iarba de pampas, or fi incurcat ghivecele cand ti-au trimis

Georgy, iti trimit cu placere, chiar fara nimic la schimb :D Ba poate ca vreau totusi ceva...perusul tau albastru :rofl: Glumesc...foarte frumosi sunt :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ceea ce ma mira este ca Levi a trimis asa ceva . :eek:
O fi miscanthus sinensis sarabande sau fontaine ca sunt si din astea o multime de soiuri :roll:
 

bebe Iris

Active Member
Da, si eu credeam ca am cumparat-o din loc sigur :(
Multumesc mult de tot ...am s-o scot si am s-o arunc, ca este tare uratica...sper sa nu se fi semanat sa nu mai stiu cm sa scap de ea...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re:

claude a spus:
Au inceput sa se coaca semintele la Pennisetum alopecuroides. Daca doreste cineva, sa-mi spuna, ca-i trimit
Arata foarte frumos. De cat timp o ai in gradina? Stii cumva daca are nevoie de protectie iarna?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Am avut-o :mrgreen: Iarna trecuta a decedat cu succes...A trecut iarna de dinainte fara probleme, dar se pare ca gerul extrem de asta-iarna a fost prea mult :cry:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
claude a spus:
Am avut-o :mrgreen: Iarna trecuta a decedat cu succes...A trecut iarna de dinainte fara probleme, dar se pare ca gerul extrem de asta-iarna a fost prea mult :cry:
Blonda cum sunt, nu am remarcat ca mesajul e de anul trecut. :rofl:
Imi pare tare rau ca ai pierdut-o. A mai iesit din seminte?
 
Sus