Hypertufa si papercrete

danero2004

Well-Known Member
Moderator
ai poze mai recente cu ambele , suport si ghiveci ?

Da , sper sa incep sa fac acum ghivecele ca sa apuce sa se odihneasca peste iarna :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Lasa, Danero, nu reinventa tu apa calda, :rofl: ca exista, sau, ma rog, se faceau 'vaioage', asa le zice la noi la caramizile alea facute din lut si paie. Ca sa nu mai zic ca am vazut un documentar cu unul din Anglia ce si-a construit casa din baloti de paie, deci chiar mai putina munca :wink: de 'creatie' si zau ca i-a iesit super :rofl:

Acuma...bravo voua, ca aveti si timp si rabdare sa fiti creativi...mie mi se pare ca timpul se comprima tot mai rau, zau asa :roll:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Aia cu paie mi a placut si mie dar e greu de proiectat asa de unu singur
Timpul il ai asa cum il prioritezi
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cred ca "vaioagele" de la voi e chirpiciul de pe la noi.Cite mii de case sunt construite din el...

Cei cu casele din paie mai mult ca sigur ca nu fumeaza :mrgreen:
 

victoria

Active Member
Minunat vasul :D
Pana la primavara imi strang materiale si cum se incalzeste imi fac si eu :)
vreau sa incerc si cu polistiren ca sa iasa mai usoare
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Papercrete :wink:



O tentativa de pictura , inca nu e dat lacul de protectie la decolorare. Nu prea se usuca cum vreau eu .
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
eu am evoluat , acum am si vase matrita , cu care torn fundul cu ispos apoi pe mulaj fac ghiveciul :)
 

alfa

Active Member
Bravo, esti tare! Acum ca a venit vremea frumoasa, imi revine si mie pofta de lucru, dar nu pot sa fac nimic de burtica :rofl: :rofl:
 

belisima

Well-Known Member
si "strachina" mea a rezistat super sub zapada,tare mi-as dori sa mai fac cateva ,mai inalte...dar trebuie ceva hartie :? la ce imi doresc eu...
 
Sus