Hoya pubicalyx cv HSI037 (vanduta gresit ca H. meliflua)

cornelia

Fondator
Membru staff
Florile au tinut 9 zile in conditiile in care in intervalul asta temperatura a sarit bine de 35 gr C. Inainte sa se inchida erau si mai inchise la culoare.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:) Cu rabdare si cu truda...
Vezi sa n-o uzi mult. Sa lasi pamantul sa se usuce intre doua udari si sa folosesti cocopeat si perlit in amestec cu pamantul general de flori. Vrea ghiveci mic.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Da...clasificarile astea....
Ma bucur ca i-ai dat de capat si mai ales ma bucur ca ti-a inflorit si aceasta frumusete.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pandeste-i ca sa te putem pandi si noi pe tine.
:rofl:
Tin pumnii sa se faca mari si frumosi.
 

lelia

Well-Known Member
Daca voi reusi s-o inradacinez ,pot sa sper si la flori ,desi am citit la fisa plantei ca infloreste rar in ,,captivitate ''.

E o planta foarte frumoasa ,frunzele de un verde crud iar florile aproape negre ,e un vis :visator: sa-ti traiasca !
Felicitari ,Cornelia ! pentru ca ai ingrijit-o cu dragoste si pricepere , bucurandu-ne privirea cu florile ei minunate :visator:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Acu' 4 ani cand mi-a picat in mana chiar eram nepriceputa la udat hoyele. Am udat cateva pana la moarte pana cand m-am prins ca lor le place mai mult pe uscat. :wink: Dupa aventura asta am inceput sa ne impacam bine. Eu le las in pace si ele fac ce stiu ele: cresc si infloresc dupa ce ajung suficient de mari.

Bafta la toate.
 

lelia

Well-Known Member
Asa este ,cei mai buni profesori sunt propriile experiente ,insa nu poti spune ca nu ai nici un merit ,te documentezi constiincios ce le place si ce nu ,apoi ne transmiti si noua informatiile ,asta cred ca spune destul despre priceperea ta .

Multumim ! sa fie !
 
Sus