Hibiscus Lady Adele

IULIA

Active Member
Monica, multumesc mult. :oops:
cred ca de acum astept sa vina primavara, ca, pina fac eu toate formalitatile, parca vad ca ii apuca frigul pe drum. asa ca, daca oferta ta va mai putea fi valabila la primavara, te rog sa imi spui, si , contracost, cu pretul corect, as dori sa cumpar planta de la tine.
fetelor, eu astept cu ochii deschisi el capitolio.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
De cateva zile astept si astept. Dupa ce in toamna "doamna" a pierdut boboceii mici, acum are 2 mari care se coloreaza. Unul e mai grasut si are roz pe margini. Pana acum e bine. Sa-l vad si maine. Nu-i fac poze, pentru ca nu vreau sa-l misc pana nu infloreste.

Daca si acum imi face surprize, ii dau bataie. :mrgreen:
 

miha

Member
E superbbbb... Sa fie sanatos si plin de flori... sa ai cativa hibiscusi din astia infloriti mereu... cu siguranta zilele ar parea mai frumoase...
Sa-ti traiasca, Cornelia!!! :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Saru'mana. Boboci are si sanatos ar fi daca nu l-ar chinui musculitele. Lasa ca le arat eu lor. Nu ma las pana nu le omor pe toate. :mrgreen:

Urmeaza Topaz Glory la floriciune. Sa-l vedem ce figuri face. :wink:
 

michaela

Active Member
Cornelia...... de-a dreptul deosebit! :visator:
Pentru musculite, incercati confidor eu asa am scapat anul trecut....ma innebunise-ra si pe mine , dar Floria m-a invatat sa stropesc si planta si solul si am scapat slava Domnului! anul asta n-am probleme cu ele.... am impresia ca unele plante au predispozitie si-atunci se extinde.... :(
 

ena

Member
Fetelor, daca gasiti Confidor vrem si noi la Iasi, ca aici nu este!!! :rugaciune: Si daca aduc, aduc numai la sticla de 1 litru si costa muuuult...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Michaela recunosc ca pamantul nu l-am stropit. :gandit: O fac si pe asta.

Sini sa fie sanatoasa. A mea mai pregateste 2. Si in comparatie cu comportamentul de asta iarna senzatia e ca acum bobocii explodeaza. Aseara bobocul era doar colorat, azi dimineata era deja deschis.
 
Sus