Gloriosa

Kati

Active Member
Poxi, deja a inflorit? Superb!
Pe cel mare l-am pierdut anul asta (ma refer la rizom), insa am vreo 3-4 mici, dar cine stie cand o sa faca si flori.. Hmmm, sunt curioasa... :astept:
 

presco

Active Member
Am reusit sa rup varful unei tulpini de gloriosa. Am vreo sansa sa mai o tulpina de langa vreo frunza?
 

attila

Member
Da din pacate poxicuta
Eu am antarziat cu pusul an pamant ca trebuie prima data sa desfac sera si cum la noi era iarna lunga am antarziat cam o luna cu toate dar eu ma bucur ca si asa mi au anflorit
 

MASCHA

Active Member
Daca pana acum nu a inflorit ,este posibil sa nu mai faca flori anul acesta?
Eu nu am scos rizomii din pamant asta primavara sa fie asta cauza?
Atila din luteea ai vre-un rizom in plus?
 

poxicuta

Active Member
MASCHA a spus:
Daca pana acum nu a inflorit ,este posibil sa nu mai faca flori anul acesta?
Eu nu am scos rizomii din pamant asta primavara sa fie asta cauza?
Atila din luteea ai vre-un rizom in plus?
cum adica nu i-ai scos, trebuia sa -i pui in pamant primavara
 

MASCHA

Active Member
Ai las in ghiveciul lor peste iarna,fara sa-i ud sau sa umblu la ei,iar primavara mai completez cu pamant si incep sa-i ud :oops:
 

MASCHA

Active Member
Atila sa stii ca ma intereseaza luteea precum si alte plante daca ai disponibile din albumul tau,ca
Cestrum Nocturnum sau Brugmansia sanguinea ,cum pot sa te anunt la toamna ?!..
 

andreiacamelia

Active Member
Chair ma gandeam ca ar fi chiar culmea sa il plantez in sus si sa il asez si invers, sa stea bietul sa o ia roata prin ghiveci! :)
 

geodezia

Well-Known Member
eu am pus in gradina si mi-a inflorit in primul an in toamna unu l-am scos al 2lea a ramas in pamint acu sa vad daca mai iese
 

andreiacamelia

Active Member
:gandit: Si cum spuneam, m-am uitat si un pic la tubercul si la foaia atasata cu descriere si poza si nitel mai jos scrie si cum se planteaza! Deh, chioara de mine! :)
 

sini

Well-Known Member
am si eu o intrebare:am un tubercul de 18 cm. pot sa-l tai in doua? (nu am ghiveci mai mare de 18 cm in diametru)
 
Sus