Furnizori Trandafiri

anasstasia

Active Member
La mine problema a fost peste iarna. Stind sub musuroi in solul umed, de fiecare data s-a sters scrisul de pe eticheta.
 

Roxana Peled

Active Member
Mie cea mai buna idee mi s-a parut cea cu zipplock-ul, punga cu fermoar.
Chiar nu are cum sa intre apa in ea, poate cel mult s-o decoloreze soarele. O s-o pun in aplicare.
 

clematite

Well-Known Member
Dragi iubitori de trandafiri,

Nu mai pot sa tin in loc producatorul, el urmeaza sa puna trandafirii in ghivece.
Aceasta a fost o oferta promotionala.
Cei in ghivece costa cu 3 euro mai mult.
Daca mai doreste cineva, termenul limita este duminica.

Va asigur de toata seriozitatea mea.

Maria Balan
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am primit azi un pachet de trandafiri, din cei care se folosesc pentru aranjamente florale, ca sa-i testez ca sunt niste soiuri noi si am facut un buchet din ei asa, de amorul artei:


Au tije foarte groase, de theahibrizi, un parfum absolut minunat, forma florii de floribunda (si o sa vedeti si de ce) si uitandu-ma pe site-ul producatorului uite ce descopar:
http://www.alexandrafarms.com
Deci topai intr-un picior de bucurie ca pot sa fac buchete de mireasa din asemenea minunatii!!!
Mi-a trecut prin cap sa vad daca nu au si butasi de trandafiri de vanzare dar am dubii...oricum, o sa-i rog pe importatori sa-i intrebe pe producatorii columbieni desi ma gandesc ca si dac-ar avea, nu cred ca li se potriveste clima din Romania
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
E demential trandafirul asta, are o floare imensa si foarte parfumata. Eu o sa pun la prins trandafirii pe care i-am primit, unii au mugure pe tulpina :D :D :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mie in schimb mi se pare interesant Romantic Antike, are o culoare minunata, cand am citit Pasarea spin cam asa imi imaginam culoarea rochiei unui personaj, denumita 'cenusa de trandafiri' :oops:
 

ghia_don

Active Member
Minunati trandafiri! Adica sint adusi tocmai din Columbia?? :eek:
Madalina, neaparat sa-i pui la prins, la anul sa ne faci in ciuda cu florile tale :) dupa care sa ne daaai si noouaa butasi :oops: :visator:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sigur ca da!! Ii pun la prins, macar de as avea bafta sa se prinda vreunul :D
Doina, toti trandafirii sunt adusi sau din Olanda sau de prin Columbia sau Africa de Sud, astia sunt marii producatori de trandafiri ai lumii. Diferentele de clima insa fac ca trandafirii din Columbia sa fie niste monstrii pe langa cei europeni: floarea e mare, sanatoasa, cat floarea de bujor ceea ce e mare lucru pentru un trandafir.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ne-am prins...multumim :oops: Si pe mine ma ia valul, e asa de distractiv ca nu rezist :oops: adevarul e ca suntem dusi de tot :evil:
 

dancoman

Member
...eu tocmai eram pe cale sa spun un furnizor de trandafir,...acum nu-l mai spun,,il spun dincolo la discutii,,!! :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Multumesc. Nu seamana cu Winchester Cathedral. El poate fi alb sau ca exceptie unele flori pot fi roz, fiind sport al lui Mary Rose.
 

lucaci.m

Member
anasstasia a spus:
Multumesc. Nu seamana cu Winchester Cathedral. El poate fi alb sau ca exceptie unele flori pot fi roz, fiind sport al lui Mary Rose.
Dupa cum spuneam, revin cu detalii de la colegii mei de la productie,

Seara frumoasa
 
Sus