Furnizor trandafiri- Hobby Plant

anasstasia

Active Member
Am primit trandafirii astazi. Deoarece nu am avut acces la internet, nu am putut sa-i solicit sa-i trimita mai tirziu. Arata bine, sint bine dezvoltati, nimic de zis. Insa o sa fie problematic la mine cu plantarea lor, foooooarte problematic.
 

carmenushka

Active Member
Si eu am primit in seara asta avizul postal ca a venit coletul de la Hobby Plant. Dar sunt in dilema, sa-i plantez? am inteles ca in noimebrie va fi cald si vor intra sigur in vegetaie...ar fi mai bine sa-i tin la beci pana mai tarziu?
 

bebe Iris

Active Member
Fetelor, eu de doua ori i-am scris si nu mi-a raspuns...voua v-a raspuns sau v-ati trezit direct cu avizul in cutia postala? :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Off topic rau:Bebita cuvintele mele pentru tine le-am pierdut de mult.Dar cred ca tu ti-ai pierdut mintile.Pe bune :rofl: :rofl: :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
Gabiuta a spus:
Off topic rau:Bebita cuvintele mele pentru tine le-am pierdut de mult.Dar cred ca tu ti-ai pierdut mintile.Pe bune :rofl: :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl: Vroiam 5 Hocus Pocus...unul era pentru mine, sa-l plantez pe cires :rofl: , iar 4 erau de daruit, ca-mi place sa-mi bucur prietenii si vecinii cand pot si am cu ce :wink: :rofl:
 

carmenushka

Active Member
bebe Iris a spus:
Fetelor, eu de doua ori i-am scris si nu mi-a raspuns...voua v-a raspuns sau v-ati trezit direct cu avizul in cutia postala? :?
Bebe, mie mi-a raspuns cand am trimis comanda si apoi cand am adaugat ceva la ea, mi-a confirmat ca a trecut si ceea ce am solicitat ulterior. Mi-a zs ca-i trimite pe 10 octombrie si exact asa a facut dar nu mi-a trimis alt mail sa-mi spuna ca atrimis comanda
 

Rose

Active Member
Am primit si eu avizul ieri, fara mail in prealabil. Abia astazi vad minunea cu ochii!!! Ce m-a uimit putin(poate, neavand experienta...) este faptul ca m-a costat mai mult transportul decat trandafirii>>>3 bucati ma costa cu totul 25 lei(12 lei trandirasii si 13 transportul). Oricum pretul e bun si abia astept sa vad roadele vara urmatoare! :wink:
 

Rose

Active Member
Am intrat si eu in posesia coletului: Mabella are doar o crenguta subtire, Mainzer vreo 2, iar Monika are 4 crengi sanatoase. Ce m-a uimit e faptul ca sunt inmuguriti... :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nicoleta, acum e momentul sa-i suni sa-i iei la rost! E cazul sa invete si ai nostri ca virgula clientul nu inghite orice rahat :x
 

victoria222

Active Member
Eu am ridicat azi coletul. Trandafirii mi se par mai mult decat ok pentru pretul asta. Nu e inmugurit niciunul. Au doua trei ramuri groase fiecare si mai multe ramuri subtiri. Mi-au trimis doi vivaldi mai micuti in loc de unul cat am comandat. Transportul a fost prin posta cu ramburs - 10 lei. Am comandat 10 trandafiri.
 

Rose

Active Member
claude a spus:
Nicoleta, acum e momentul sa-i suni sa-i iei la rost! E cazul sa invete si ai nostri ca virgula clientul nu inghite orice rahat :x
Da, asa ar trebui. Problema e ca deja i-am expediat la tara. Asta e, la noroc! :x
 

carmenushka

Active Member
Eu am avut o comanda de 30 de butasi, pentru mine si alte cateva colege de birou si sunt foarte multumita, nu am facut poze butasilor dar sunt mari cu mai multi lastari vigurosi, cu radacini puternice si la 4 lei mi se pare cel mai bun raport calitate pret pe care l-am intalnit pana acum! Pacat ca nu au mai multe varietati!
 
Sus