Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

sannamaria a spus:
in fine bine ca e ,cand e gata imi spunteti si trimit email la omul nostru :D
Draga mea ti-am trimis centralizatoarele ( unul numai cu numarul final de bucati si celalalt cu impartirea pe solicitanti ,asta asa ma mult pentru consultare ) pe mail , cand ai timp poti face comanda . :rose:
 

laural

Well-Known Member
Fetelor :hug: :hug: Multumim pt. efortul pe care il faceti. Deocamdata ca multumire ...numai gandurile noastre bune si recunostinta. Stiu ca de multumiri de astea aveti podul prin, dar ... :D
 
Nici o veste deocamdata ? :astept: . Trebuie sa ne organizam si cu adresele . Ca sa-i fie mai usor Annei v-as ruga sa-mi trimiteti mie pe PM, eu le centralizez si i le trimit . De la cativa am adresele si vreau doar confirmarea ca ramane aceeasi din iarna ( daca v-ati mutat si ati inceput o gradina noua? ) :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
deocamdata nici o veste .......
adica atunci cand am trimis centralizatorul ,mi-a raspuns ,mi-a cerut adresa si mi-a zis ca in weekend imi spune cand trimite exact ,pt ca in timpul sapt munceste si nu prea are timp .
de atunci nimic ,mai astept azi si daca nu imi scrie il iau la intrebari :roll:
 

geodezia

Well-Known Member
pai saraci la ce a fost pe acolo prin Ungaria cu dunarea nu stiu cum or fi scpat cu gradinile
noi asteptam linistite si cuminti ca are de lucru destul
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
luni pleaca coletu spre noi,cei care ica nu ati trimis adresele,va rog sa trimiteti Roxanei :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ieri a plecat coletul nostru :dans: omul spune ca in 3 -4 zile trebuie sa ajunga.
taxa postala e 23400 forinti,ma uit maine la otp sa vad cursul,si intreb si de costul transferului,eu asa stiu ca e dor cativa forinti daca banca e tot otp.
 
Annamaria , cand ai toate datele te rog sa-mi comunici sa completez sumele de plata finale in tabel . Si sa nu uiti si cheltuilile de impachetare !
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
am sunat la banca si mi-au zis ca transferul costa minim 5 euro transferul + 5 euro speze swift :? total 10 euro .

am cam intrat in discutii ca eu stiam ca ca e 0,05 % din suma si atat .ca asa a fost acum 2 ani ,omul zice ca nu s-a schimbat regula si nu exista ca eu sa nu fi platit minim 10 euro pe transfer :?

concluzia : daca nu o sa-mi ia banca comision o sa va returnez banii in colet ,ca nu am alta solutie :nu stiu:

aici e situl la otp ,puteti sa va uitati la curs http://www.otpbank.ro/ro
azi e 0,0155 ron -100 de forinti

la taxa postala eu zic ca 4 lei ajunge ,pt ca nu cred ca un colet sa aiba mai mult de 2 kg ,pt ca tot coletul mare are 14 kg ,asa mi-a zis omul .
 
Sus