Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

bradut

Well-Known Member
Daca am numarat bine, eu am ramas cu 10 din 22. E bine si asa. Multumim, Anna, pentru efortul facut! :hug:
 

bradut

Well-Known Member
Am sa trec cei 10 irisi ramasi disponibili, din lista mea de 22, pentru noua centralizare:

1. Acoma
2. Alizes
3. Before The Storm
4. Celebration Song
5. Feature Attraction
6. Hortensia Rose
7. Jazzed Up
8. Ruban Bleu
9. Stairway To Heaven
10. Sweet Musette
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Am observat ca din unii are cativa rizomi, dar nu toti cei comandati. De exemplu, unul din cei comandati de mine, FRENCH CANCAN, s-au comandat 9 iar baiatul are doar 3. Cum propuneti sa procedam cu acestia?

Eu am 2 astfel de irisi comandati,FRENCH CANCAN si LIASON. Daca se poate, eu as dori foarte mult FRANCH CANCAN si as putea renunta la LIASON, sa se imparta la ceilalti :oops:

Dar poate veniti cu vreo idee, cum impartim in situatiile acestea
 

carla

Active Member
Din cate tin eu minte, inscrierile in tabelul de centralizare s-au facut in ordine, deci tu fiind prima pe lista o sa-i primesti pe amandoi :)

Eu cred ca am ramas cu 14 din 23 (daca am numarat bine) ... ceea ce e foarte ok, oricum nu ma asteptam sa-i aiba chiar pe toti
Daca se poate as vrea sa mai adaug din noua lista
- Grecian Skies
- Val de Loire
Asta doar daca se poate si nu e prea mare chinul cu refacutul tabelului :oops: Daca e prea mare bataie de cap, renunt la ei ca si-asa am destui :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
carla a spus:
Din cate tin eu minte, inscrierile in tabelul de centralizare s-au facut in ordine, deci tu fiind prima pe lista o sa-i primesti pe amandoi :)
Aha, uitasem de ordinea inscrierii. Atunci e bine :rofl: Daca totusi e cineva care si-l doreste rau de tot pe LIASON si nu intra in schema inscrierii, sunt dispusa sa i-l cedez
 

bradut

Well-Known Member
bradut a spus:
Am sa trec cei 10 irisi ramasi disponibili, din lista mea de 22, pentru noua centralizare:

1. Acoma
2. Alizes
3. Before The Storm
4. Celebration Song
5. Feature Attraction
6. Hortensia Rose
7. Jazzed Up
8. Ruban Bleu
9. Stairway To Heaven
10. Sweet Musette
Din lista cu disponibilitati, as dori sa adaug Bold Fashion. Deci, in total 11 bucati. Multumesc!
 

adrianam

Well-Known Member
La mine lipseste doar French Cancan, restul raman aceiasi.
Adaug in loc de French Cancan pe Chinese Empress.
 

laural

Well-Known Member
Din lista initiala sunt disponibili urmatorii10:
edith wolford, world premier , blak tie Affair, gypsy prince, gypsy romance, indian caper, high profil, revolution, supreme sultan, magharee

Din lista suplimentara as dorii:
Codicil, Melted Butter , Sugar Magnolia, Ride the Wind, Great Gatsby, Gresian Skies, Skating Party , Night Ruler, Rio, Bold Fashion
Toti sunt cu 400
Multumesc frumos :hug:
 

nick1971

Active Member
eu ma regasesc cu columbia the gem si Liason, din care nu sunt suficienti, indiferent de ordinea inscrierii renunt.
adaug:
Jurassic Park 2
Amethyst Flame 2
Ride the Wind 2

Multumesc! :hug:
 

nick1971

Active Member
nick1971 a spus:
eu ma regasesc cu columbia the gem si Liason, din care nu sunt suficienti, indiferent de ordinea inscrierii renunt.
adaug:
Jurassic Park 2
Amethyst Flame 2
Ride the Wind 2

Multumesc! :hug:
si Latin Lover 2
 

geodezia

Well-Known Member
na eu din 31 am ramas cu 12
ramin cu ei
deci au ramas la mine
Ocelot
Kano coast
isnt somntheng
french cancan
carnival song
bragadicio
reparte
santana
sperkless
summr sunshine
supreme sultane
wench
am tinut cont de cei inscrisi primi in tabel inaintea mea si ca au prioritate la palntutele cei care sunt in cantitati mici
va multumesc pentru efortul depus
 

laural

Well-Known Member
laural a spus:
Din lista initiala sunt disponibili urmatorii10:
edith wolford, world premier , blak tie Affair, gypsy prince, gypsy romance, indian caper, high profil, revolution, supreme sultan, magharee

Din lista suplimentara as dorii:
Codicil, Melted Butter , Sugar Magnolia, Ride the Wind, Great Gatsby, Gresian Skies, Skating Party , Night Ruler, Rio, Bold Fashion
Toti sunt cu 400
Multumesc frumos :hug:

Daca se mai poate si e ok pt toata lumea as completa din lista suplimentara cu
Ovation
Camelot Rose
 
Fetelor scuzati-ma dar nu am avut timp sa intru pe aici (am avut ceva musafiri... ) si acum sunt putin derutata cum sa centralizez :? sa inteleg ca fiecare va reveni cu o lista finala noua ? Astept pareri si maine ma pun pe treaba .
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Roxana ! cred ca ti-ar fi mai usor ca fiecare sa revina cu o lista noua :? nu?
ca daca nu ,atunci trebuie sa te utit pe prima lista ce am postat ,acolo prima cifra e nr de buc ce am comandat si a doua cifra reprezinta bucatile disponibile -in cazul asta ar trebuii sa te uiti pe tabel sa imparti in ordinea inscrierilor acolo unde nu sunt destule ,si sa stergi soiurile care nu sunt deloc ,plus sa adaugi la fiecare inlocuirile .

cum zici tu asa facem sa-ti fie mai usor . :D
 
Am inceput sa fac modificarile , lamuriti-ma ce faceti cu Liason . Ana in alta ordine de idei din soiurile comandate initial si care sunt complete ca nr de bucati nu mai are ? adica daca noi am comandat 4 dint-un soi si raspunsul a venit ca sunt pe stoc aceea sunt toti , nu mai are altii? ca ma gandeam sa mai inlocuiesc cate ceva ( eu din lista initiala am ramas cu 5 :rofl: ) si as fi vrut tot din lista initiala din cei care au fost in stoc evident .
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ce-i cu Liason ? din 4 e doar 1 ! dai la primul inscris ,nu ?
doar asta le are ce am scris ,a zis ca la anu va avea sigur mai multi si isi va imbogatii colectia cu inca nu stiu cate zeci dee soiuri .

o sa-mi aleg si eu ceva mai spre seara ca din 4 am ramas cu 2 parca :rofl: nici nu stiu exact ,sunt cam obosita ca ieri am foat la o nunta si inca nu m-am trezit :pumni:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Fetele, fiecare sa postati o noua lista, cu ce este disponibil din ce ati comandat initial si mai adaugati ce mai alegeti din ceilalti, specificand care-s unii care-s ceilalti.

roxanicibogdanici, la cei care nu sunt disponibili toti, iei in ordinea tabelului, acolo lumea e trecuta in ordinea inscrierii si ii imparti la primii inscrisi, cat ajung.
 
Sus