Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

sannamaria a spus:
azi noapte mi-a scris omul isi cere scuze pt ca a raspuns atat de tarziu .
despre lista spune ca e tare frumoasa si stufoasa ,majoritatea vor fi ,dar la alea cu 800 adica soiuri noi doar dupa inflorire poate sa spuna si conteaza mult cum va fi vremea adica daca vor creste destul ca sa fie buni de vanzare .

a spus ca atunci cand va spune exact ce are si ce nu ,lipsurile le putem inlocuii cu altceva .

deci putem sa stam pana cand irisii termina de inflorit :rofl:
Vesti bune! Inseamna ca putem spera. :dans: Multumim, Ana! :rose:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

George, nu stiu daca vor chiar de la el, asta de la care luam noi e un colectionar privat, dar in Ungaria sunt cativa cultivatori care cu asta se ocupa, cu vanzarea rizomilor de irisi, deci nu cred ca sunt amenintati irisii nostri :)
 

George

Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Sper sa aveti dreptate si sa nu fie aceeasi persoana pt ca tare mult imi doresc acei irisi. :D
 
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Si chiar daca ar fi acelasi furnizor , noi i-am dat deja lista , adica Anamaria sunt ca si rezervati functie bineinteles de disponibilitate, de cat de mult se inmultesc in acest an. Daca nu-i va avea pe toti disponibili am inteles ca ne putem reorienta si atunci incepe deabia circul cu inlocuirile :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

asta de pe sunphoto are si site ,al nostru nu are .
 
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Anamaria dupa perioada asta de inflorit poate ar fi mai bine sa-l zgandari putin pe omul nostru sa-l intrebi cum s-au dezvoltat cum au inflorit , sa vedem ca mai zice . e bine sa-l tinem in priza sa nu ne uite.
 

LadyBug

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Am citit ca ati trimis deja lista, dar tare mult as vrea si eu cativa irisi si 2-3 hemerocallis, nu este posibil sa ma alatur acestei comenzi? Asta presupunand ca va mai avea ceva disponibil si pt mine in toamna, cand ii va trimite...
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Mi-a scris omul cu irisi :D
zice asa : daca nu va fi canicula foarte mare ,la inceputul lunii iunie ne trimite coletul ,deocamdata verifica lista ,si daca lipseste ceva puteti sa inlocuiti cu altceva .


banii inca nu ii adunam ,a zis ca prima data trimite coletul ,in felul asta vede exact cat costa posta .
are incredere ca-i voi trimite banii :D
 

laural

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Mare om, mare caracter :dans: Multumim mult de vestile bune :D
 

geodezia

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

waw ce veste minunata ..hai s ava zic in toamna am luat eu de la dianadia niste irisi barbatu-meu care este giga contra ca si fetele tabarisera pe mine ca de ce i-u eu de astia ca cresc pe toate lacurile etc etc etc nu va zic ( bine la orice floare care o cumpar imi iau sudalmile de rigoare dupa care cind inflroeste sunt toti entuziasmati) ce sudalmi sice forfanituri am primite pentru saracii iris
e ma fetelor si acum cind mi-au inflorit sa il vedeti pe d-l Pipi cu nasoiu virit cit mai adinc in ei ca si miroare superbi de irisi ..asa ca acum am unda verde cit de cit si la irisi astia
ce ma bucur ...
 
Sus