Fuchsia - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Heidi

Member
Da, intr-adevar se pare ca le place la mine.
Intr-adevar le iubesc foarte mult si eu.
Daca lipsesc din localitate citeva zile, primul lucru este sa merg in balcon si sa le vad, sa ma linistesc ca totul e ok si nu au patit nimic.

Am avut o vecina care avea un copac de fuchsia in balcon.
Cred ca avea cca 1,8 m.
Eu de la ea m-am "infectat" cu aceste superbe flori. Intre timp ea s-a mutat si planta s-a ofilit. Mi-a parut foarte-foarte rau, pentru ca asa ceva nu am vazut si cred ca nu o sa vad nici o data.
 

sorina

Active Member
i

Intr-adevar , nici eu nu am mai auzit ( vazut ) asa ceva . Cum reusise sa-l creasca asa mare , era batrin sau nu l-a tuns >>>>???
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Daca e sa fie recapitulare,atunci sa fie!

si mai sunt cateva care urmeaza sa-nfloreasca :wink:
Invitam si pe alti posesori de fucsii sa-si fotografieze si expuna fucsiile.
 

zamfira

Member
Colectia mea de fucsii, anul asta e cam saraca :(
Au murit cam multe iarna asta .Cam astea au ramas si ma itrebuie sa infloreasca vreo 2
 
D

dyayzh

Guest
Sa vi se tot mareasca colectiile ca sa ne bucuram de priveliste :D
 

adrianam

Well-Known Member
:eek: Frumoase foc!

Sa creasca si sa se inmulteasca! :wink:

Incep si la ale mele sa apara primii boboci! :D :dans:
Ma refer la cele trecute peste iarna.
Cele achizitionate in primavara aceasta au trecut peste socul schimbarilor si sunt pline de flori! :wink:


Mai astept cateva zile sa se deschida la toate bobocii si ii trec si eu la pozat!
 

dana

Member
Desi nu are nici o legatura cu mesajele postate aici,doresc sa remarc si totodata sa trag o palma tuturor care , profitand de faptul ca ai acces la albume cu poze, lasa mesaje de natura sa desfiinteze natura umana.Sa le fie rusine celor care se folosesc de privilegiul acordat de site si trag cu batul unde chiar nu este cazul.
Cred ca rautatea nu-si are loc intr-un domeniu unde fiecare se mandreste cu ce are mai gingas in viata lui - florile
 

dana

Member
Ai dreptate Cornelia.
Nu frumos ce-i frumos ,e frumos ce-mi place mie!
Nu conteaza .
Cititi mesajele postate in albumul Valentynei la pagina fucsiilor.
Asta ca sa le desfiintam pe cele care fac haz de florile altora sau rad de nestiinta altora care in timp poate deveni chiar o stiinta.
Fiecare are dreptul de a avea inceputuri stangace si chiar nu e cazul sa ne taxati.
 

Heidi

Member
In citeva minute, frumoasele mele fuchsii (o parte) au fost zdrobite de gheata care a cazut asupra orasului Tg.Mures.
A fost un cosmar sa vad cum se aproprie gheata, stateam in balcon si nu am putut sa fac nimic, erau prea multe flori ca sa le pot muta inauntru :(
Imi pare sincer rau pentru acele persoane care au avut gradina, cereale, pomi fructiferi. Probabil pentru ei toamna anului 2008 va fi una trista.
 

zamfira

Member
Ce pacat de ele !!
Noi pana acum am avut noroc , ne-a ocolit grindina . Ieri credeam ca ne viziteaza si pe noi,la cat de negru era cerul, dar ,din fericire , a fost numai ploaie .
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Mare pacat!
Dar nu aveai ce face.De am sti tot timpul ce se va intampla peste cateva minute...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus