Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Si in gradina mea au inflorit... nametii. :) In rest ...nimic! Sa nu mint! Incep sa creasca si niste... turturi! :)


popgeo a spus:
hehe... poate a venit in sfirsit "incalzirea globala"
Sint curios daca mai prindem iarna reala anul asta... adica cu zapada constanta pe pe perioada de multe saptamini.
La mine este exact la fel, numai ca intre nametii inghetati mai apar si "plante"de-ale cainilor :rofl: :rofl: :rofl: - acum, de cand nu mai ninge :D

Am curatat azi... zapada pe teritoriul dansilor :rofl: :rofl: :rofl:
 

ana popa

Member
Referitor la ghioceii dubli, am luat acum 2 ani de la Anthesis si au iesit simpli. Am mai vazut intr-un catalog, in toamna, dar nu mai stiu la cine.
 

George

Member
ana popa a spus:
Referitor la ghioceii dubli, am luat acum 2 ani de la Anthesis si au iesit simpli. Am mai vazut intr-un catalog, in toamna, dar nu mai stiu la cine.
Ana aminteste-mi la primavara si iti voi trimite eu ghiocei cu floare dubla.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Adina-Ioana a spus:
Si in gradina mea au inflorit... nametii. :) In rest ...nimic! Sa nu mint! Incep sa creasca si niste... turturi! :)


popgeo a spus:
hehe... poate a venit in sfirsit "incalzirea globala"
Sint curios daca mai prindem iarna reala anul asta... adica cu zapada constanta pe pe perioada de multe saptamini.
La mine este exact la fel, numai ca intre nametii inghetati mai apar si "plante"de-ale cainilor :rofl: :rofl: :rofl: - acum, de cand nu mai ninge :D

Am curatat azi... zapada pe teritoriul dansilor :rofl: :rofl: :lol
:
Vorbele marcate in mesaj nu imi apartin. Scrisesem cu totul altceva referitor la replica lui Geo, privind iarna de acum categoric reala in vestul tarii in acest an. A deranjat cu ceva mesajul? Ori e vreo gluma? (totusi in calendar nu am vazut sa fie 1 aprilie)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cred ca e mai degraba o citare stalcita. Daca i se mai intampla cuiva asa ceva, anuntati-ma.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Daca ar fi o citare stalcita, atunci cum de a disparut mesajul initial si a fost inlocuit cu acesta dar pastrand ziua initiala, ora si acelasi loc in topic?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Vine Vine Primavara.... Au inflorit ghioceii in curte si in Toronto au inflorit helleborele in ultima saptamina. Am sa incerc sa postez niste poze...

 

elipopa

Active Member
Minunati! La noi e inca zapada multa, anul acesta cred ca nu o sa am ghiocei in casa de 1 martie :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aaaaaaaaaaaa...la mine stau sub vreo 2 m de zapada asa ca pina o sa ii vad ..... :( mai va.
 

miki70

Active Member
Gabiuta a spus:
Aaaaaaaaaaaa...la mine stau sub vreo 2 m de zapada asa ca pina o sa ii vad ..... :( mai va.
Gabiuta te-ai saturat de zapata? :)
La mine se topeste dar nu am ghiocei in gradina :( .
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: nu m-am saturat :rofl: sincer.Prefer solul imbibat decit crapat de seceta.
In micile zone insorite se topeste mai repede dar in cea mai mare parte a gradinii unde este umbra ....hm.....Si inca mai avem de depozitat zapada si gheata :(
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Astia sint mai timpurii pt ca sint linga fundatia casei... aia din gradina sint inca cu 20 cm de zapada.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus