Florile din gradina 2016

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc doamnelor dar sunt lalele, nu narcise :)
Imi plac in schimb narcisele albe ale tale, Claudia, mi se par dementiale
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mada, au mutra de narcise, esti convinsa ca-s lalele? ;-) :-D CAt despre narcisele albe, si miros demential :) Doar ca mai toate narcisele si lalelele le-a fleoscait soarele de zilele trecute :( In ultimii 3-4 ani mereu se intampla asta, soare tembel in aprilie de nu mai apuci sa te bucuri de bulboasele de primavara ca instant sunt coapte
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sunt lalele 100%, le-am cumparat asta toamna de la Benex :-D. La toamna imi iau si de-astea albe. garantat
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Am mai completat postul anterior cu citeva poze, bujorul arbustiv Luoyang Hong a inflorit deja.
 
Ultima editare:

MASCHA

Active Member
Claude ai dreptate cu sorele,si la mine acelasi lucru,nici nu apuci sa le vezi bine ca hop sunt ofilite
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Claude , mahonia aia si Lalale albe cu centru rosu-galben sint exceptionale.

Cum se numeste tufa aia cu flori albe ?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Superbe flori Adina &Monika82.

Monika, ce narcisa e aia dubla alba ?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Hehe.. Monika..... la mine majoritatea narciselor sint trecute din cauza soarelui foarte puternic de saptamina trecuta..... doar cele tarzii au rezistat. La tine sint in plin avint....;-)





 
Ultima editare:

lelia

Well-Known Member
Superbe lalele ! sa te bucuri de ele !
Richelieu a spus:
Am ochii bulbi cât m-am uitat după narcise ciufulite.

In primul pot al Madalinei ,poza a doua ,eu zic ca sunt narcise :blush: greseala de exprimare ,scuze celor care'' au facut ochii mari'',am ramas cu gandu' la ele si am uitat sa specific,in postul anterior .Ma iertati !
 
Sus