Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

IoanaTweety

Active Member
Ah Love Story!!! :indragostit: ce surpriza placuta! e frumos de pica motatul, abia il astept si pe al meu. Culoarea e rosie sau spre visiniu, Atena? Si inca o intrebare: anterior vad ca a inflorit si fara motz. E aceeasi planta? :D
 

nick1971

Active Member
Felicitari ptr frumuseti! :visator:
si eu cu un trio de la curte
iar astia-n apartament
asta e butas din asta dc sunt diferiti? prima data a inflorit asa
 

Simina

Active Member
marirogo a spus:
Superbi Albela!
Simina, e Oberon? Cat a costat?
Nu-i stiu denumirea. Pe ambalajul lui scria: Hibiscus Hawaii, import Danemarca. Pretul era de 12 lei.
Azi am trecut din nou pe-acolo si trecusera de tot. Ultimele bucati le-au dat aseara la 7 lei/buc, dar aveau bobocii cazuti si unii cateva frunze uscate.
Eu l-am luat pe 31.08.2011.
 

georgiana georgiana

Active Member
sa va traiasca, fetelor!
albela, imi era dor de hibiscuii tai!
nick, sunt tare frumosi!
simina, si eu am luat din kaufland un hibi ca al tau, care m-a bucurat cu flori toata vara
vivi, tare frumos galbiorul!
 

albela

Active Member
IoanaTweety a spus:
Ah Love Story!!! :indragostit: ce surpriza placuta! e frumos de pica motatul, abia il astept si pe al meu. Culoarea e rosie sau spre visiniu, Atena? Si inca o intrebare: anterior vad ca a inflorit si fara motz. E aceeasi planta? :D
Da e tot el, a inflorit anul asta o de doua ori la rand cu floare simpla, dar asta dupa ca a fost mutat de la casa cu soare direct in balcon unde soarele e filtrat de geam si o perdea. Dar acum s-a intrecut pe sine a facut o floare mai baututa ca deobicei. Sa compenseza probabil :) . Culoarea e rosie, dar un rosu mai deosebit... foarte placut :D .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus